| Roz20 a întrebat:

Ce parere aveti despre o relație în care fata e mai mare cu aproape 3 ani? Oare e cu mine din interes? Eu lucrez in invatamant, el nu lucrează si asta e motivul pentru care imi cere bani. Pentru mine banii nu sunt o problema, nu sunt un om zgârcit, dar am inceput sa cred ca profită de bunătatea mea. Deci, ce sa cred?

10 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Trimite l la munca si nu i mai da bani!
CE baiat sau barbat CE fel de. este acela care sta si asteapta de la ea! of of. voi fetele. Femeile. laughing)

| Alcyon a răspuns:

Ii spui ca n-ai nici tu asa de multi bani si ca nu-ti permiti sa-i mai cumperi haine si ce mai are el nevoie. Nu mi se pare o situatie normala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un "barbat" de rahat. ca e cu 3 ani mai mic nu e problema dar e un pierde vara. am avut 3 ani relatie cu o fata mai mare ca mine cu 2 ani, si mi-ar fi fost rusine sa ii cer 5 euro ca nu aveam sa dau la bezina sau mai stiu eu ce, daramite sa traiesc de pe banii ei. asta vad ca o ia pe urma la pitipoance care traiesc dupa altii, e la moda

| NameHarris a răspuns:

Sa sti ca la uni baieti le place ca partenera sa fi mai mare decat ei as cum si fetelor le placewinking Dar treba cu cerutu banilor hai ca ceri odata de doua ori dar cam atat sau macar sa-ti de inapoiwinkingEu cred ca te cam folosestewinking

| Ezeru a răspuns:

Buna seara! Daca el iti cere bani si nu vrea sa munceasca nu este un om de viitor parerea mea. Ar trebui sa te gandesti bine in ceea ce-l priveste.
P.S.: Daca iti mai cere bani si chiar incepe sa o faca des este clar ca nu ii pasa decat de banii tai.

| alinutza0408 a răspuns:

Faza cu diferenta de varsta e relativa.Vecinii mei sunt un exemplu:ea este mai mare cu 10 ani ca sotul si au o casnicie fericita ce dureaza de mai bine de 30 de ani....asa ca nu varsta conteaza ci sentimentele

| Roz20 explică:

Va multumesc mult pentru răspunsuri! Chiar aveam nevoie sa aud parerea altor persoane, pentru ca el tot timpul imi zice sa nu mai gandesc ca in provincie (m_am mutat de curand in Bucuresti). De la inceput am stiut ca nu e bine ceea ce fac, dar imi plăcea de el si am zis ca daca am, de ce sa nu-l ajut.Dar relatia a ajuns în punctul acela în care de exemplu: mergem la cumpărături si pur si simplu imi pune hainele in brate si ma trimite la casa. Acum problema este : cum scap de el? Cred ca stiu. Nu ii mai dau bani. Voi cum credeti ca ar trebui sa procedez?

| Felys a răspuns (pentru Roz20):

Dragostea nu tine de foame, ii spui clar ca daca vrea sa mai existe o relatie intre voi trebuie sa isi aduca si el aportul financiar, daca nu e capabil tu nu esti mama lui sa il intretii

| anonim_4396 a răspuns (pentru Roz20):

Ii spui ca iti trebuie un barbat langa tine, nu o pitipoanca " care te vrea doar pentru banii tai. ii ranesti si orgoliul asa. de fapt nu, daca ar avea asa ceva, nu s-ar purta asa, mda.

| Vi20 a răspuns:

Daca tu iti pui intrebari in privinta relatiei tale e clar ca exista o problema si dupa parerea mea strict personala chiar una destul de serioasa. Daca vrei sa descoperi unde te afli de fapt in relatia ta cu acel barbat, opreste-te din a-i da bani si vezi cum se comporta. Cred ca este singura cale de a afla ce fel de om este si cat de mult pretuieste ceea ce tu ii oferi. happy