| Toni1993 a întrebat:

Buna seara,

Chiar daca am 19 ani, am mare nevoie de un sfat din partea voastra, in urma cu o luna am cunosc o fata, relatia a mers perfect pana astazi, cand ea m-a pasarit pentru fostul meu, chiar daca ea tot spunea ca ma "iubeste" pana azi.

Ea are 18 ani si pana in luna decembrie a avut o relatie de distanta cu un baiat din Suceava, noi stam in Bucuresti, relatia lor a durat un an de zile si in tot timpul asta sau vazut decat de 2 ori.

Toate bune si frumoasa pana azi, cand mi-a dat un mesaj prin care imi spunea ca nu te mai continua relatia cu mine si se intoarce la fostul ei iubit.

Sincer, sunt cu moralul la pamant, chiar nu stiu ce sa mai fac. Un sfat mi-ar fi de mare folos, multumesc!

Răspuns Câştigător
| deeea28 a răspuns:

Esti cu moralul la pamant dupa o luna de "relatie"? Asta nici nu se poate numi relatie. In primul rand ea nu cred ca a pus prea multa taga pe tine si asta reiese din faptul ca ti-a dat mesaj ca sa iti zica sa va despartiti, in al doilea rand, nu e matura de loc si da dovada de imaturitate tot din cauza mesajului. Iar cu fostul ce sa zic, tu stii doar ce ti-a zis ea. Plus, chiar daca s-au intalnit de mai mult de 2 ori, mai mult de 12 ori nu s-au intalnit crede-ma. Si e imatura ca relatiile la distanta in general nu tin. De ce esti tu cu moralul la pamant? Ca ai pierdut o imatura, o tipa care nu dadea 2 bani pe tine? Eu cred ca ti-a facut un mare bine, mai bine decat crezi. Gandeste-te ca daca tu simti asta acum, mai incolo cum era? Si plus de asta aia care se despart dupa 10 ani, ce ar trebui sa faca, sa se omoare? Hai serios, da si tu dovada ca ai 19 ani totusi si ca nu esti doar un copil de gradinita. Dupa o luna nici nu trebuie sa te gandesti de ce, cu atat mai putin sa stai pe ganduri, cautati alta, asta nu te merita, crede-ma.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Trebuie sa accepti adevarul: dupa numai o luna de zile, fata s-a plictisit de tine. Din spusele tale, nu am inteles daca te-a parasit pentru fostul tau (!?), sau pentru fostul ei. Oricum nu conteaza cauza, ci efectul.

| ywar a răspuns:

Toni! trezeste-te! asta nu e relatie. O luna de zile nu inseamna nimic la varsta de 19 ani. La 30 de ani si, 3-4 ani de relatie nu inseamna pentru unii nimic. Deci gaseste-ti pe altcineva, respira si uita. la varsta de 19 ani tinerele EXPERIMENTEAZA cu unul, cu altul, altele cazuri rare isi mai pierd virginitatea etc... Deci stai cuminte si fa ceva constructiv, pentru tine, pentru a putea sa iesi din starea asta

| Thextruexme a răspuns:

Treci peste.