| Toni1993 a întrebat:

Chiar daca am 19 ani, am mare nevoie de un sfat din partea voastra, in urma cu o luna am cunosc o fata, relatia a mers perfect pana astazi, cand ea m-a pasarit pentru fostul meu, chiar daca ea tot spunea ca ma "iubeste" pana azi.

Ea are 18 ani si pana in luna decembrie a avut o relatie de distanta cu un baiat din Suceava, noi stam in Bucuresti, relatia lor a durat un an de zile si in tot timpul asta sau vazut decat de 2 ori.

Toate bune si frumoasa pana azi, cand mi-a dat un mesaj prin care imi spunea ca nu te mai continua relatia cu mine si se intoarce la fostul ei iubit.

Sincer, sunt cu moralul la pamant, chiar nu stiu ce sa mai fac. Un sfat mi-ar fi de mare folos, multumesc!

10 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Poate vrea sa te testeze sa vada ce nutresti pentru ea.Sau daca vrea sa termine cu adevarat, asta e, dragoste cu forta sau cu sila, nu se face! Sa fii iubit pe viitor de cine te merita!

| Charm a răspuns:

Dureros. Sincer nu sunt prea multe de facut. Timpul le rezolva pe toate. Cel mai bine e sa iti ocupi timpul cu ceva. Hobby-uri, iesiri cu prietenii...chesti de genul asta. Cu timpul o sa o uiti. Incearca sa nu vorbesti cu ea un timp [daca inca tineti legatura] si evita orice e legat de ea. Sti cum e... unele lucruri ne provoaca amintiri pe care am vrea sa le uitam. Altceva sincer nu stiu ce as putea sa spun. Sper ca ti-a fost de folos raspunsul meu.

| ℓαυяα a răspuns:

Sfatul meu e sa incerci sa o uiti. chiar daca va impacati nu o sa mai fie la fel, te poate lasa oricand pentru fostul. gaseste-ti o fata care sa merite happy

| Dariusuu a răspuns:

Dă-i pace.Nu te-a iubit prea mult dacă a plecat de lângă tine asta e clar.
Privește partea bună, ai scăpat de o prefăcută, e alegerea ei.

Treci peste.

| SunnyDay88 a răspuns:

Orice sfarsit e un nu inceput pentru o poveste si mai frumoasa.

| NnDWtf a răspuns:

Gaseste pe altcineva pur si simplu, las-o pe ea in durerea ei cu relatia la distanta, ca in 10 ani o sa se intalneasca de 20 de ori cu el.

| UngUrU777 a răspuns:

Frate daca o cuceresti iar crezi ca nu va mai face asta!? Incearca sa gasesti alta asa poate vei mai uita!

| oOoBrBoOo a răspuns:

Inseamna ca nu tea iubit si nu ar trebui sa suferi dupa ia... uita de ia si cauta alta fata care te iubeste cu adevarat.

| costivr a răspuns:

Let it go. e pamantul plin de fete si u te impiedici?!?!
si daca se intoarce o sa vezi ca o sa se mai repete.

| FUEGOO a răspuns:

Daca esti chiar asa de suparat o sa o las in pace