| Ioanacoraumaramu a întrebat:

Bună seara dacă am făcut sex neprotejati și ne dorim un bebe
Este normal ca sperma sa curgă din vagin după 2 sau 3 ore
Ca atunci pe moment nu sa scurs

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pe moment erai culcata.
Apoi te-ai ridicat in picioare, normal ca se scurge.
Ai stat nespalata 2-3 ore dupa sex?

| Ioanacoraumaramu explică (pentru darrio2007):

Pai am adormit ca eram obosita ca lucru de la 6 jumate pana la 6 seara

| Ioanacoraumaramu explică (pentru darrio2007):

Da am stata pentru ca eram obosita ca lucru de la 6 jumate pana la 6 seara

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai unde s-ar putea duce altundeva?

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca este normal sa se scurga, ca doar stai in picioare, deci fortele gravitatiei fac ca tot ce ai in vagin sa curga, odata cu secretia ta vaginala.

Atunci pe moment cand ai facut sexul erai culcata, de aceea nu curgea nimic, dar imediat cum te-ai ridicat infund sau in picioare secretia ta vaginala si sperma ramasa, se surge afara.
Pentru a ramane gravida este nevoie doar de 1 singura picatura de sperma, care contine cateva milioane de spermatozoizi, restul spermei este eliminata din vagin, odata ce secretia ta vaginala.

| Ioanacoraumaramu explică (pentru Violleta2022):

Ok am inteles
Dar dupa ce am facut sex nu m-am ridicat din pat ca m-am pus direct la somn
Era pe la ora 10 seara cand am facut sex si pe la 1 sau 2 am simtit ca sunt uda intre picioare si cand m-am sters cu un servetel aveam pe servetel asa ca un mucus lipicios
Noi incercam de 5 luni sa facem un bebe dar nu raman insarcinata oare sa ma panichez sa merg sa imi fac niste controale sau sa mai astept

| Cavaler001 a răspuns (pentru Ioanacoraumaramu):

N.ai de ce sa te panichezi.
El ar trebui sa.si facă dusuri reci la testicule, sa.si trezeasca spermatozoizii și să faceți dragoste de mai multe ori în perioada de fertilitate maximawinking
https://m.sfatulmedicului.ro/......tatei_9349

| Ioanacoraumaramu explică (pentru Cavaler001):

Da dar eu nu stiu exact cand sunt fertila pentru ca am ciclu ne regulat eu am o aplicatie care imi arata si de fiecare data imi notez cand imi vine ciclu si cand se termina dar tot timpul imi vine cu 2 sau 3 zile mai repede sau mai tarziu

| Ioanacoraumaramu explică (pentru Cavaler001):

Si eu ciclul menstrual il am doar 2 sau 3 zile nu mai mult

| Cavaler001 a răspuns (pentru Ioanacoraumaramu):

Nu cred că e greu sa faceți dragoste macar o data pe zi in acea perioada. Și relaxează.te când faceți dragoste. Unii fac un bebe și după un an. Alții mai mult. Daca nu se întâmplă într.un an îți recomand eu un ginecologwinking Nu uitați de dusul rece in zona respectiva (pentru el doarhappy

| mihai69 a răspuns:

Da.

| dullcat a răspuns:

Buna.Da, este normal.

| Emilian65 a răspuns:

Da, este normal.