| Andreia91827364 a întrebat:

Bună
Dacă ejaculeaza in mine, sperma ar trebui sa curga după adică să o văd si eu?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pe tavan

| corbulalbrosu a răspuns:

Este binecunoscut faptul ca spermatozoizii reprezinta doar 2-4 % din volumul total al spermei si fiindca dupa ejaculare spermei in vagin numai spermatozoizii pot sa treaca din vagin in uter, insa si acest lucru se poate intampla doar in timpul celor 5-6 zile ale perioadei fertile. Restul de circa 96-98% din volumul total al spermei il reprezinta plasma spermatica lichida care intotdeauna ramane in vagin si de regula se amesteca cu secretia vaginala normala adica leucoreea si ulterior amestecul lichid se scurge in afara vaginului. Insa intr-o foarte mare masura posibilitatea ca sa poti observa ca asa ceva se scurge din vaginul tau dupa ce actul sexual s-a terminat cu ejacularea spermei in vagin, depinde de cantitatea de sperma ejaculata si de asemenea si de gradul de umezire a vaginului tau. Exista femei care au vaginul ''uscat'', altele au vaginul umezit iar altele au vaginul foarte umed (chiar ''balos'') caz in care sunt obligate sa foloseasca mereu absorbant de zi pentru a evita umezirea si patarea lenjeriei intime in partea situata intre picioare. Tu esti cea care poate aprecia daca si/sau in ce masura exista posibilitatea sa ajungi in situatia de care ai intrebat. Sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Da, trebuie sa curga.

| GoldenZenith a răspuns:

Da.

| Stegman a răspuns:

Da se scurge. Nu tot, dar o parte da.

| CristianPetre2002 a răspuns:

Da o parte restul înoată la destinație