| nimenialtu a întrebat:

Buna seara dragi colegi!

Putini dintre voi ma stiu, poate chiar nimeni. Am acest cont din 5 ani si de vreo 4 n-am mai intrat pe el insa acum ma confrunt cu o problema pe care as vrea sa o impartasesc cu voi.

Cand mi-am facut contul aveam 17 ani, eram pustan, anii au trecut si acum la aproape 22 de ani sunt student la Facultatea de Farmacie in Constanta. Parca nu-mi vine a crede cum trec anii.

In fine, problema ar fi urmatoarea:
La magazinul de unde imi cumpar tigari tot timpul(este Non-stop) lucreaza o tipa super draguta de care imi place mult.
Problema e ca este mai mare ca mine, are pana in 30 de ani.
Maritata nu este(n-am vazut nici o verigheta) deci presupun ca n-ar fi.
Partea interesanta este ca de cate ori vin sa cumpar cate ceva imi zambeste si vorbeste cu mine, glumeste sau ma mai intreaba cate ceva banal cum ar fi "de ce fumez?" sau imi zice sa nu mai fumez.

Intrebarea mea ar fi:
Cum e cu femeile mai in varsta? Am auzit pareri si pro si contra.
Poti sa-ti cladesti o relatie serioasa cu o femeie de genul asta?

Cu respect,
Stefan happy

Răspuns Câştigător
| DIVERGENT a răspuns:

Un om isi poate cladi o relatie serioasa cu oricine, atat timp cat nu tine cont de ce zice lumea si de toate detaliile neinsemnate.
Atunci cand iubesti cu adevarat pe cineva, nu conteaza varsta, inaltimea, greutatea etc.
Daca iti place de ea sau esti chiar indragostit, incearca sa ii dai de inteles prin mesaje subtile ce simti, sau ai putea sa o inviti in oras la un suc sau ceva ca sa va mai cunoasteti, sa vorbiti.
Ideea este sa ii arati ca nu esti indiferent la gesturile ei dragute cum ar fi zambetele.
In ziua de azi, exista tot felul de relatii, intre oameni de varste diferite, de sexe diferite sau de acelasi sex, insa noi nu avem dreptul sa ii judecam pe acei oameni.
Nu putem sa ne controlam sentimentele.
Ele pur si simplu vin in sufletul nostru si ne insotesc pretutindeni, iar noi trebuie sa profitam de ele si sa le urmam.
Sentimentele au un rol foarte important in viata noastra, asta este ideea. Nu trebuie sa renuntam la ele doar din frica multelor diferente.
De multe ori, acestea fac totul special.
Iti urez succes!

7 răspunsuri:
| NinaSimone a răspuns:

"femeie de genul asta", auzi la el. Cred a o femeie mai matura te-ar putea schimba complet

| sofisis a răspuns:

Intrebarea mea e : tu avand 22 si ea pana in 30 (deci probabil udneva la 27-28 de ani)...o consideri o tipa in varsta?

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

La varsta ta numai cu o femeie mai in varsta poti cladi o relatie serioasa. Fetele sub 25 de ani sunt doar de distractie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi vorbește cu tine fiindcă se plictisește, și la muncă e bine să faci ceva să-ți umpli timpul pentru a trece mai repede! Posibil să vadă in tine un amic care îi ține de urăt, adica ești un fel de prietenă cu care răde uneori. Iți garantez că așa face cu o grămadă de clienți! Dacă tu răzi cănd vorbești cu ea și începi să povestești tot felul de aiureli, iți zic din start că te consideră o "prietenă" adica se folosește de tine cum ar veni, cea ce e foarte nașpa pentru tine, pentru bărbatul din tine e aiurea să fii considerat o "prietenă care ține de urăt" laughing Nu vreau să te superi pentru ce am scris mai sus, dar ăsta e adevărul! Iar prin felul in care povestești tu e clară treaba și cu tine. Te lungești prea tare cu poveștile, văd că incerci să pari tipul ăla plin de umor, dar iți zic cu riscul de a te supăra pe mine, genu ăsta de băieți e perfect pentru tipele plictisite de viață care au nevoie uneori de un clovn pentru a le face timpul să treacă mai frumos! Încearcă să te comporți ca un bărbat prin preajma ei, și vei observa atunci dacă te place cu adevărat!winking

| nimenialtu explică (pentru anonim_4396):

Nu ma deranjeaza raspunsul tau, e o tara libera, fiecare are dreptul la opinie big grin. Sa stii ca m-am gandit si la ce mi-ai scris tu. Insa legat de treaba cu faptul ca sunt genul pentru tipele plictisite de viata te contrazic. Daca tu te refereai la "zdrente" alea da, poate ma considera clovn, dar o femeie inteligenta cu care ai ce discuta in nici un caz nu va gandi asa.
Multumesc de raspuns oricum happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru nimenialtu):

Cred că nu există băiat in țara asta care să nu fi fost indrăgostit la un moment dat de tipa de la chioșcul de ziare sau de la non-stop-ul din fața blocului.Așa am pătit și eu, cum mult timp în urmă, prin 2002, dar pănă la urmă mi-am dat seama că tipa avea nevoie de cineva sa-i tină de urăt și oricum, tipa avea 32 de ani,era super, pe urmă am mai văzut-o de vreo trei ori cred,era cu un tip ce părea a fii de la țară,se țineau de mănă, ea era gravidă, nici nu am salutat-o! Ma-m făcut că nu o cunosc! laughing Parcă imi era și rușine de mine, ca bărbat, in fine! laughing Nu e necesar ca o fată să fie "zdreanță" pentru a te transforma in ceva ce tu chiar nu vrei! Dacă tipa e disponibilă, o poti invita la o cafea, de la cafea acasă la tine, pe urmă o tăvăleală două trei și dacă tipa chiar merita și chiar iți demonstrează că este indrăgostită de tine, abia după te poți găndi și la o relație serioasă! Important e să o întrebi : ei și? cum e viața de cuplu?, iți place la mare sau la munte?, dacă te întreabă căti ani ai tu îi zici că 27 de ani, adica încearcă și tu să joci puțin murdar, dacă chiar vrei să o bagi in pat, pe urmă cănd te vezi in pat cu ea și după ce terminați de făcut toate "scărboșeniile" care le facem cu toții in pat, abia după îi poți spune vărsta reală, dar in fond și la urma urmei tot ce trebuie să faci este să fii căt mai discrect, deci pune tu intrebări, incearcă să te joci puțin cu mintea ei, demonstrează că tu ești ăla care face ce vrea!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă eram in locul tău, mă dădeam puțin răcit, o întrebam dacă știe sa facă injecție, dacă știe să facă un ceai, dacă știe să facă frecție, dă-te bolnav rău, și dacă tipa sare să te ajute e clar că ține la tine și că are sentimente pentru tine! Dar dacă începe și răde, și-ți zice : lasă că te faci tu bine pănă te insori, deja iți zic din start că e nașpa pentru tine! laughing Încearcă să te dai rănit de ceva, și dacă tipa sare in ajutorul tău și se implică in problema ta, atunci e clar că tipa chiar e posibil să fie indrăgostită de tine! Și dacă în timp ce iți face o frecție pe spate cu spirt, te întorci și îi dai un mozol din ăla ca in titanic 3, îți zic eu că o să te considere șmecher! Eu așa am făcut cu multe tipe care tot imi ziceau căt de mult mă iubesc, oricum, să vezi ce boli inventam eu de nici prin cap nu-ți trece! Adica vrăjeală la greu, dar vrăjeală finăwinking Dacă e să stau să-ți povestesc pe căte le-am testat așa, te apucă plănsul!