| gelosul a întrebat:

Eu am 18 ani, ea are 17.Suntem impreuna de 10 luni.Pe la 5 luni ne-am cunoscut si parintii.Petrec destul de mult timp la ea si stam pana tarziu(11-12 noaptea). Mama ei nu are nimic impotriva pentru ca a vazut ca sunt baiat cumsecade, respectuos si nu golan insa tatal ei bea foarte mult si vine deseori beat si face tot felul de scene.In fine ideea e ca tatal ei nu ma agreeaza si i-a zis azi ca eu pentru el nu insemn nimic si ca accepta relatia doar pentru ca vede ca ea ma iubeste(si eu o iubesc foarte mult)

In concluzie intrebarea ar fi:Ce as putea face? Relatia noastra merge perfect si nu as vrea ca tatal ei sa ni-o strice.Am stabilit sa ne vedem mai rar insa as putea face ceva sa ii schimb parerea socrului?
De vorbit fata in fata nu pot, pentru ca nu e genu de persoana si probabil m-ar lua la bataie sau m-ar injura.

Pareri? Credeti ca rezista relatia in cazul asta?

8 răspunsuri:
| xKmKzExKAmiKAzEx a răspuns:

Socru? laughingvrei socru la 18-19 ani rolling on the floor

| Sandy_2698 a răspuns:

Sigur. relatia nu depinde de parintii vostrii ci de voi! o solutie ar fi sa o luati putin mai incet o vreme. se obisnuieste el... in plus, atata timp cat ii permite sa te mai vada, e ok. se poate si mai rau. ai putea sa-i spui prietenei tale sa o roage pe maica-sa sa vorbeasca cu el si sa-i spuna ce fel de baiat esti. nu incerca sa vorbesti cu el sau sa-l stresezi, o sa fie si mai rau. lasa-l in pace, o sa-si dea el seama si totul va fi bine. pana la urma fericirea fiicei sale conteaza, nu?batting eyelashes.

| Sandy_2698 a răspuns:

Cu mare placere! e bine ca parintii tai sunt de acord. eu va doresc multa fericire in continuare!

| Darky_6428 a răspuns:

Ai putea face o fazatongue E doar o idee...ai putea sa vb cu fata sa te machieze putin pe fata, ca si cum ai fi putin vanat, camasa/bluza putin rupta...sa veniti amandoi acasa, iar ea sa-i povesteasca tatalui ei (cand nu e beat) ca mergea linistita pe strada cand s-au luat 2 baieti mai matahale de ea, vrand sa o sarute etc etc cand ai aparut tu, din intamplare, i-ai luat la bataie, ai salvat-o si ai adus-o, poate poate isi schimba parerea fata de tine. e doar o idee, nimic mai mult. multa bafta cu fatahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hannah montana va veni la bucuresti la sectorul 5

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baiete eu nu am inteles nimic din planul facut mai jos dar eu te-as sfatui sa daiv dovada de mai mult respect in fata tatalui ei si oricum daca va iubiti o sa se obisnuiasca, cu ideea spectacol cu hannah montana cand...

| gelosul explică:

Asa o sa fac, ma duc mai rar la ea, o chem pe ea la mine pentru ca parintii mei nu au absolut nici o problema chiar mi-au zis ca le place cum se poarta si ca nu e ca alte fete happy
Va multumesc ca mi-ati dat niste sfaturi si va doresc o zi buna in continuare! Stefan happy

| teiubesnebunule a răspuns:

Eu cred ca daca va iubiti.totul e Ok