| LoveParis a întrebat:

In seara de Valentine's am facut dragoste cu prietena. Insa nu reuseam sa imi introduc mai mult de un sfert de penis.Si ea mi-a zis ca a mai avut 2 contacte sexuale, si ca nu s-a dezvirginat din prima si ca a doua oara crede ca s-a dezvirginat.Nu stiu ce sa cred.Eu cand introduceam penisul o durea tare de tot si imi zicea ca simte ca si o bariera. Oare se poate sa fie virgina? thinking ca altcumva nu imi explic faptul...

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Propune-i sa incercati, daca nu merge te retragi si incerci altceva. Ma tem totusi ca esti prea mare pentru ea.

20 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Insista mai mult pe preludiu si incearca sa-i largesti cat poti de mult si de tare vaginul folosind 2 degete. In aceasta perioada de dinaintea menstruatiei nu exista posibilitatea de a ramane gravida chiar si in cazul in care nu ati folosi prezervativul.Incearca sa o patrunzi progresiv, cu multa tandrete fara sa o bruschezi. succes.

| LoveParis explică (pentru corbulalbrosu):

Cum sa-i bag degetele, daca abia am bagat un deget putin si a zis ca o doare/jeneaza.thinking nu vreau sa se sperie... oricum o iau incet... ar merge sa ii fac un oral? thinking

| corbulalbrosu a răspuns:

Mai baiete, pai cum crezi ca ai reusi sa o penetrezi daca nu vei face tot posibilul sa o largesti in prealabil cat mai mult cu putinta. Zici ca nu reusesti sa-i bagi in vagin 2 degete, dar in acest caz nu ti-ai pus intrebarea cum ai putea reusi sa bagi penisul care este mult mai gros.De asemenea degetele sunt mai flexibile si simtul tactil vine in ajutor.Cat despre ce a zis Inquire referitor la sarcina ii reamintesc si lui ca in aceasta perioada de dinaintea menstruatiei cu 1-2 zile doar printr-o minune se poate instala o sarcina.Ca idee ati putea incerca sa stea ea deasupra in pozitia sezut si sa se lase progresiv, poate poate cracita astfel sa reuseasca mai ales ca astfel ea este cea care se apasa in penis si se apasa in functie de durerea resimtita.

| SkyPilot a răspuns (pentru corbulalbrosu):

De unde stii ca nu i-a intarziat ovulatia? Poate o are maine. Pana nu are menstra nu se stie nimic.
Cele mai multe fete nu suporta prea multa durere si nu vor apasa suficient cat sa rezolve problema.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru InquireWithin, Ovulatia sau mai bine zis mecanismul procreerii este un proces foarte bine studiat si in orice tratat de medicina vei citi invariabil ca ovulatia se produce la o data destul de precis stabilita. Orice abatere este considerata ca o simpla intamplare cauzata de anumiti factori deci nu este ceva normal si nici nu poate fi generalizat. Te invit sa incerci un exercitiu de imaginatie. La tara chiar si in zilele noastre dar ma refer la perioada cu multi, multi ani in urma cand practic oamenii habar nu aveau de metodele de contraceptie, dupa cereguli se ghidau pentru a nu face copii cu nemiluita? in cei 20 de ani (1969-1989) ai celebrului decret al lui Ceausescu cand era interzisa folosirea oricarui mijloc de protectie femeile dupa ce se ghidau pentru a nu ramane gravide? Se utiliza metoda calendarului iar cand barbatul nu era beat si a coitului intrerupt. Femeile stiau cu destula precizie cand sunt fertile si cand nu. In cele 2 perioade infertile probabilitatea unei sarcini este extrem de mica sub 5 % Ovulatia nu se produce haotic, se produce dupa niste legi si reguli foarte bine verificate chiar si in cazul ciclului menstrual neregulat.

| SkyPilot a răspuns:

Probabil ca nu a fost deflorata complet. Dar se poate si sa nu te fi ocupat suficient de preludiu, sau sa fii prea mare pentru ea.
Data viitoare ai mare grija la preludiu, sa fie uda bine.

| LoveParis explică (pentru SkyPilot):

Era uda, toata imi tremura... si nu ii prea mare pentru ea happy ea mi-a zis ca i-a curs sange insa putin de tot dar dupa act...

| LoveParis explică (pentru LoveParis):

Ma refeream la celelalte acte happy

| SkyPilot a răspuns (pentru LoveParis):

Atunci prima varianta este cea mai probabila. Se rezolva, o sa cedeze dupa cateva incercari.

| LoveParis explică (pentru SkyPilot):

Si asa de greu imi intra pfff thinking si o durea destul de tare. si am folosit si prezervativ si lubrifiant ca degeaba... si inca ceva. am facut-o sambata si luni trebuia sa ii vina ciclul, insa nici astazi nu i-a venit. Si zicea ca o dor ovarele... ce sa fie? As vrea si maine sa incerc sa o facem insa ma tem daca nu i-a venit ciclul. Ajuta-ma cu un sfat

| SkyPilot a răspuns (pentru LoveParis):

Daca ati facut-o protejat nu e nici o problema. La fetele tinere ciclul este oricum neregulat, iar sexul face ca dereglarile sa fie si mai evidente. Daca fata e de accord, o faceti dar sa fii pregatit ca poate sa ii porneasca ciclul in timp ce esti inauntru. Pune un prosop sub voi happy

| LoveParis explică (pentru SkyPilot):

Protejat am facut-o si vazand ca nu merge asa, am incercat si fara prezervativ... si parca a mers mai bine asa dar numai dupa ce a venit deasupra mea.Asa o sa fac, cu prosopul. Sper sa nu ii vina pana maine happy

| SkyPilot a răspuns (pentru LoveParis):

Daca ai facut-o fara prezervativ poate ramane. Lichidul tau lubrifiant contine spermatozoizi. Citeste aici:
http://www.clopotel.ro/......r-141.html
Foloseste o pozitie care sa o deschida larg, gen cu picioarele pe umerii tai.

| LoveParis explică (pentru SkyPilot):

Si crezi tu ca daca i-as pune picioarele pe umerii mei ar fi mai usor? Mai ales ca imi tot spune ca o dor avarele... si nu tare cred ca o sa accepte

| SkyPilot a răspuns (pentru SkyPilot):

Eu nu le stiu in romaneste, dar poti incerca rising, half-pressed, pressed din Kama Sutra. Anne Hooper a scris o carte buna pentru incepatori. Nu stiu daca o poti gasi acolo.

| LoveParis explică (pentru SkyPilot):

Daca maine de exemplu ar vrea sa o faca, insa se teme de ciclu, ce as putea sa ii zic sa o linistesc?

| SkyPilot a răspuns (pentru LoveParis):

Trebuie sa o faceti protejat, pentru ca e risc de infectii pentru voi amandoi. Altfel este doar cam... messy sad Eu nu fac nimic pe ciclu, nu s-au terminat zilele.
Nu stiu ce sa iti zic sa ii spui.

| LoveParis explică (pentru SkyPilot):

Inainte a fost cu unul de 18 ani si ala era virgin cand a facut-o cu ea. Amandoi erau virgini... apoi mno... 15-16 nu ii asa mare happy

| LoveParis explică (pentru SkyPilot):

Dar nici ea nu e pe ciclu.ca daca ar fi pe ciclu nici eu nu as vrea... ma refeream ca daca ea se teme de ciclu sa o faca. cine stie ce-i vine sa zica ca se teme ca trebuie sa ii vina ciclu si ca o dor ovulele thinking i don't know

| SkyPilot a răspuns (pentru LoveParis):

Propune-i sa incercati, daca nu merge te retragi si incerci altceva. Ma tem totusi ca esti prea mare pentru ea.