| Clara123456 a întrebat:

In urma cu 24 zile, exact in ziua terminarii ciclului menstrual am avut contact sexual neprotejat cu prietenul meu. Tin sa mentionez ca nu a ejaculat in mine. La o saptamana după, mi s-a patat chilotul cu o pata deschisa la culoare, insa foarte, foarte putin. Am avut dureri abdominale in fiecare zi. Acum o săptămână m-au durut si sanii cateva zile. Acum insa mai am doar durerile abdominale si lipsa poftei de mancare iar daca mananc mai mult mi se face rau. Plus că de doua zile am o durere insuportabila de cap...
Iar intrebarea mea este, din moment ce a fost ziua terminarii ciclului si nici nu a ejaculat in mine, sunt niste coincidente aceste simptome sau este posibila o sarcina?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca acea zi de terminare a MENSTRUATIEI a fost in a 4 sau a 5-a zi a CICLULUI menstrual, (CICLU care NU s-a terminat nici astazi), adica sexul a fost intretinut intr-o zi in care formarea unei sarcini se considera ca fiind aproape IMPOSIBILA mai ales in cazul in care sperma nu a fost ejaculata in vagin. Daca ciclul tau menstrual este catusi de cat regulat si daca intotdeauna are o lungime mai mare de 27-28 de zile se poate considera ca sexul a fost intretinut in perioada primelor 8-9 zile ale CICLULUI menstrual, adica intr-o perioada in care formarea unei sarcini cel putin teoretic este aproape IMPOSIBILA chiar si in cazul in care sperma este ejaculata intentionat in vagin. In cazul descris de tine probabilitatea de sarcina stiintific si statistic este de maxim 2-4%. Starea ta generala proasta se datorita fricii si "terorii" instalate care este generat de stres si lipsa cunostintelor generale privind mecanismul prin care poate lua nastere o sarcina.Probabil ca in urmatoarele 2-3 zile se va porni menstruatia. Multa sanatate!

| Clara123456 explică (pentru corbulalbrosu):

Dar daca ciclul e de 25 zile, iar actul a fost in ziua 6

| Emilian65 a răspuns:

Daca actul sexual a fost cand zici tu si nu a fost ejaculare in vagin, nu poate sa fie sarcina.