| silvya0534 a întrebat:

Buna seara!
La primul contact sexual mi-a curs sânge (stiu ca este normal) si la urmatoarele 2 contacte tot asa.
Si acum in recent timp(4 zile )am făcut sex din nou si nu a mai curs deloc sange, dar numai ca azi si ieri a curs, este normal?

4 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Da, inseamna ca himenul tau care a fost rupt s-a vindecat, nu o sa-ti mai curga sange de acum incolo.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, este normal si posibil sa curga sange la primele 4-5 dati.
Posibil ca acum 4 zile sa fii fost o partida foarte scurta de sex si atunci nu s-a intamplat mare lucru, de aceea nu ai sangerat.

| dullcat a răspuns:

Buna.Au existat pauze intre partide, pentru a se vindeca peretii vaginali? In realitate nu e ca in filmele xxx, ci exista consecinte in functie de tipul de sex practicat.

| Hypefox a răspuns:

Depinde daca partida in sine a fost brutala. Daca tu doar ce te-ai dizvirginat ai parte de un partener care te ia prea repede, nu te lasa sa te exciti si sa te uzi suficient si doar il baga direct, iti poate produce rani vaginale. De asta inca sa mai ai pete de sange. Ori daca nu, himenul fiind elastic este posibil ca de fiecare data cand il largesti prin actiunea sexuala sa fie mai sensibil si sangereaza. Cu timpul si cu cat devi mai activa sexual nu o sa mai ai probleme este numai la inceput asa.