| isabelaisa a întrebat:

Ma numesc Isabela...Am o obsesie.ca am ramas insarcinata...desi...am folosit prezervativ...nu stiu daca s-a spart sau nu.simt ca imi creste burta...asta vine doar.; psihicul e cel care se joaca cu mine...problema ce mai grava este.ca am luat un test de sarcina si nu l-am lasat cat trebuia...doar 3 min.desi acolo specifica ca ar trebuie.5...mi-a iesit negativ...menstruatie este regulata...numai ca de cand mi-am inceput viata sexuala mananc f.mult...nu stiu ce se-ntampla...am mers la ginecologie.am facut un control general...am facut o ecografie generala...tot ce tine de oraganele interne...nu stiu e ciudat am ureri f. tare de burta"de cand am inceput viata sexuala...nu stiu ce se-ntampla... poate puteti sa ma ajutati...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga Isabela, te rog sa nu mi-o iei in nume de rau, dar in anumite cazuri e posibil ca marimea pen... sa nu fie potrivita pentru tine.Cred ca ai putea sa intrebi medicul despre asta si daca ti-e rusine, fa search pe net sau mergi la biblioteca si imprumuta o carte si sunt sigura ca o sa afli mai multe despre asta.

| isabelaisa explică (pentru anonim_4396):

Doamne si cand ma gandesc ce intrebari tampite puneam...

9 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Te rog sa revii cu detalii: ce experienta(e) anterioare ai, psihic eclilibrat sau labil?, eventual repeta testul!, etc, etc... psiho

Bula
| Bula a răspuns:

Daca nu esti insarcinata, poate fi un fenomen cauzat de autosugestie. Se intampla destul de rar si de obicei este cauzat de frica de a ramane insarcinata.
Te sfatuiesc sa discuti si cu un psiholog.

| ilincamariusbogdan a răspuns:

Isabela, de insarcinata nu esti, fa-i sport, alearga, misca-te in aer liber... te vei simti mai bine. O sa-mi multumesti mai apoi.

| alinutzaa2009 a răspuns:

Programeaza-te la un consult : ROMGERMED B-dul Drumul Taberei, Nr. 12, BUCUREŞTI. Acolo au aparate profesionale.Nu exista sa pleci de la consult si sa fii in continuare nedumerita. Iti recomand pe d-ul dr. Budu!
Tel: (+4 021) 413-0995; 499-1649 Povesteste-i problema in amanunt!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceau. cel mai bine ar fi sa iti cumperi inca 1test, iar a 2a varianta care este cea mai buna este :sa mergi la medic.Anamaria.

| isabelaisa explică:

Surprinzator... dar sunt studenta-n anul 3 la psihologie...

| isabelaisa explică:

Am fost nu la un medic...ci la 7 medicii.......nu-mi gasesc diagnosticul...ciudat...

| isabelaisa explică:

Oare ...eu ce-am explicat ...pana acum dragul meu anonom... tu nu ai citit? Am vb si cu ginecoloigul fespre problematica...gen...sex...normal ca am discutat pe tema...in fine...