| Comanescuandreeac a întrebat:

Buna seara!
Mi s-a recomandat de către medic sa iau Inofolic Combi și Normens pentru dereglări hormonale. Mereu îmi vine in jur de 45-60 zile. Luna trecută de la pastile mi-a venit la 30 zile. Luna acesta nu, se datoareaza faptului ca nu le-am mai luat seara de seara și ca sunt foarte stresată și mi-e frica ca am ceva grav? Simptome am avut săptămâna trecută, pe toate ca și când a 2-a zi trebuia sa-mi vina. Am făcut 3 teste toate negative și oricum nu are cum, dar am zis sa le fac. Mi s-a recomandat tratamentul pe o perioada de 6 luni, aceasta este a 2-a luna, prima mi-a venit super ok. Credeti ca poate sa fie de la stres, efort fizic și schimbare de program? Și ca nu le-am luat seara de seara? Mi-e foarte frica

Răspuns Câştigător
| VoidEternal a răspuns:

Chiar și așa, tratamentul trebuie urmat așa cum ți-a recomandat medicul. Ia-l o perioada cum trebuie și vezi ce efecte are.

4 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Ia tratamentul exact așa cum ți l-a prescris medicul. E normal să ai reacții nedorite daca nu respecți indicațiile.

| Comanescuandreeac explică (pentru VoidEternal):

O farmacista mi-a spus ca nu se reglează imediat dacă mie mi-a dat tratamentul pentru 6 luni. Credeti ca așa este? Plus schimbările menționate mai sus?

| VoidEternal a răspuns (pentru Comanescuandreeac):

Chiar și așa, tratamentul trebuie urmat așa cum ți-a recomandat medicul. Ia-l o perioada cum trebuie și vezi ce efecte are.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"mi-e frica ca am ceva grav"
Un copil? O boala? Fii mai clara.
" Am făcut 3 teste toate negative și oricum nu are cum, "
Pai daca "oricum nu are cum", dintr-un motiv numai de tine stiut, de ce iti mai este frica?

| Comanescuandreeac explică (pentru anonim_4396):

1. O boala—sunt foarte anxioasa
2. 3 teste toate negative la intervale diferite plus ca m-am protejat
Eu nu înțeleg de ce prima luna se reglase și acum este deja ziua 55 ca și înainte…
Poate din cauza mea "cele mai sus menționate" sau am ceva grav…cu toate ca transvaginala a fost ok doar ca am un ovar micropolichistic și restul analizelor ok.