| Sophia1989 a întrebat:

Buna seara!
Pot sa apara semne de sarcina la aproximativ 2 saptamani de la contact? Gen greturi si dureri de cap?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Primele semne de sarcina apar dupa 3 saptamani de la fecundarea ovului, nu de la contact.

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu, acestea apar mai tarziu.

| Andreea99911818181 a răspuns:

Nu. Sunt insarcinata in prezent si am avut greturi abia incepand cu 6-7 saptamani. In 2 saptamani dupa contact sarcina nu se exista. Practic nu esti insarcinata. Abia incepand cu prima zi in care trebuia sa ii vina ciclul dar nu a venit sarcina exista in uter si e formata.

| Paendeo12 a răspuns:

Eu una am avut primele semne de sarcina la fix 14 zile dupa ultimul contact sexual (făcut la ovulatie), in prima zi de întârziere a menstruatiei. Dureri de cap insuportabile si dureri usoare de sâni, care s-au accentuat treptat (ceea ce nu am avut niciodata la menstruație).
Difera de la femeie la femeie, dar pentru testul de sarcina ar fi indicat sa mai astepti o săptămână pentru un rezultat precis.

| Bobocica321 a răspuns:

Greturile,apar dupa 1 luna

| elwsraul a răspuns:

Da, daca esti fata