| IrinaAvram a întrebat:

Bună seara! Revin către voi ca am nevoie de un sfat. Am avut o relație de 4 ani, noi lucram împreună, el când a avansat nu sa mai afișat cu mine și m-a inselat cu alte fete tot de la munca, în decembrie când am descoperit ca mă înșelase din nou asta după ce îl iertasem am aflat ca mă înșeăla din nou( când l-am întrebat de ce mi-a spus ca e vina mea și m-a și bătut ) În decembrie am avut petrecerea companiei unde el a stat toată noaptea lângă o alta colega. De doua zile îmi scrie, azi a plecat după mine când am terminat programul sa ieșim la o cafea ca doi colegi ca și a dat seama ca a greșit. Am nevoie de sfaturile voastre! Va mulțumesc!

10 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sa nu ai incredere in vorbele lui de cainta si nici in eventualele regrete, fiindca cei carea procedeaza astfel nu-si vor schimba vreodata comportamentul sau firea, fiindca structura psihica si morala este innascuta... genetica. Multa sanatate!

| Andreeush a răspuns:

Dacă te-a înșelat deja de doua ori și a dat in tine te sfătuiesc să îl lași.
Nu merită să îți pierzi timpul cu el.
Dacă ție îți place o astfel de relatie continuă. Dar faci cea mai mare greșeală.

| Emma30555 a răspuns:

E un om violent, nu vad ce motive ai sa ți mai dorești ceva în viitor, în plus nici nu și dorește sa fie doar cu tine. Asta nu e iubire, nu e o relație pe care sa o regreți. Găsește ți pe altcineva, mai bine stai singura decât asa, e o relație toxica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca se tot intoarce la tine, este clar, te iubeste cu toata fiinta. Iubeste-l si o sa fiti fericiti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti nascuta in 90 este posibil sa ai cam 30 de ani, prilej cu care iti spun multi inainte.Dar la 30 nu se mai aplica metoda aia cu bataia e rupta din rai, asta era valabila când aveai cam 3 anisori si te smotocea mama ca nu stateai locului si faceai boacane.Deci trebuie sa vorbesti cu iubitul tau care te inseala dimineata,la pranz si seara si sa-i spui ca acum esti mare si maturizata si ca nu se cade sa te mai bata, nu-i frumos.
Acum serios vorbind, gluma asta pe care ai scris-o aici nu e prea reusita, dar tot e de apreciat ca vrei sa faci TPU-ul mai amuzant.
Bine ca ceea ce povestesti tu nu e adevarat, ar fi fost aiurea rau sa fii intr-o situatie ca asta.

| Subsemnatul123 a răspuns:

N-ai nevoie de niciun sfat. Este un boschetar. Ala merita sa stea singur toata viata lui. Tu mai stai sa te gandesti daca sa-ti mai pierzi vremea cu el sau nu? Cum dracu' dupa ce el te inseala pe tine tot tu iti iei bataie? Mai mult ca sigur ca o va face din nou si din nou daca mai stai cu el. Ce l-ar opri?

| Șurubelniță a răspuns:

La câte povești am auzit cu tipul ăsta de bărbați mi-e destul de scârbă să vorbesc despre asta, așa că voi face un scurt rezumat.
El e un c*cat cu ochi, tu l-ai iertat de câteva ori, prea puține ar face asta, și-a dat seama cum este el ca persoană și că foarte puține femei l-ar accepta.
Și ca să nu fie singur te-a găsit pe tine fraiera care să-l suporte, indiferent că te înșeală sau te bate.
Realizează că nu mai e bărbatul de care te-ai îndrăgostit și că meriţi pe cineva mai bun de atât.
El doar vrea să se împace cu tine ca să profite în continuare de tine.
Nu se va schimba, va continua să te înșele și să te bată.
Acum e doar mielușel pentru că vrea să-l ierti și să aibă în continuare pe cineva alături.
Ori dacă tu ești mulțumită cu relația asta în care ești bătută și înșelată atunci continuă cu el. Dar nu te mai plânge de aceste două lucruri din moment ce știi că există.
Nu mai vrei să continui și crezi că meriţi pe cineva mai bun? Scapă de el și nu mai vorbi în veci cu omul ăsta, o să îți faci un mare serviciu.
Tu decizi ce vrei, ceva mai bun sau bătaia și încornorarea.

| Șurubelniță a răspuns:

Apropo, de un an de zile văd că tot ai probleme cu tipul ăsta. Cât timp mai vrei să pierzi cu el?

| Horus35 a răspuns:

Eu te recunosc, după nume. Ai mai pus intrebari și in trecut legate de acest subiect și ai primit răspunsuri care-ți spuneau să-l lași, să pleci, să vă despărțiți. De câte împăcări mai e nevoie ca sa înțelegi că-și bate joc? Ar fi bine să termini cât mai repede sau o sa încep sa cred că îți place cu adevărat sa fii bătută și înșelată.

| Misteryy a răspuns:

Esti oarba, recapata-ti vederea, si ma refer la figurat, negi realitatea pentru a compensa cu ceva ideal ce iti doresti intr-un barbat, nu este el, intrebarea cea mare este de ce accepti sa traiesit intr o relatie in care esti mintita si tradata, infidelitatea de partea ambilor parteneri indica o relatie toxica bolnava si chiar patologica in adevaratul sens al cuvantului si acesti inselatori inconstient isi atrag persoane care sa accepte abuzu, pentru ca tu inconstient ai gasit o forma nesanatoasa de abuzator si el inconstient a gasit o forma nesanatoasa de partenera care accepta abuzul.