| LittleDrop a întrebat:

Sper ca macar a voastra este buna. Am o problema, mai multe de fapt, ma simt demoralizata, deprimata. Cel care ar trebui sa-mi fie alaturi, macar cu vorbele, simt ca incearca sa plece cat mai departe, ca evita sa vorbeasca cu mine. Suntem si departe, asta fiind principala cauza a deprimarii mele. Il iubesc, si stiu ca si el ma iubeste, dar uneori ma gandesc de ce mai suntem impreuna daca mereu zice ca-l enervez, ca-l supar, ca zic prostii, etc.

Nu stiu ce sa fac sa-si dea seama cat il iubesc.e o relatie destul de lunga, astazi am implinit un an si 6 luni de cand suntem impreuna. Nu vreau sa ma despart de el niciodata, si stiu ca nici el nu vrea asta.

In plus mai am si niste probleme de sanatate care-mi dau destule griji.

Răspuns Câştigător
| soriinaa a răspuns:

Nu prea vad care e intrebarea, dar oricum. De ce sa te simti deprimata, demoralizata, trista? Gandeste-te la toate lucrurile frumoase din jurul tau si inveseleste-te, zambeste! De ce vorbesti de despartire, din cate ai zis tu aici. nu ti-a zis ca vrea sa va despartiti sau ceva de genul asta. Orice om are si momente mai proaste, poate iti mai spune unele chestii la nervi, dar din moment ce sunteti de atata timp impreuna, inseamna ca va iubiti. Chiar tu ai spus ca stii ca te iubeste, si atunci nu vad de ce esti deprimataa. Gandeste-te ca ai langa tine un om care simti ca te iubeste, chiar daca acum e departe, chiar daca acum poate sunteti certati, te iubestee. Si cand exista iubire, stai linistita ca totul se poate rezolva. Asa caa, capul suss, fii vesela, fa lucruri care iti plac, care te fac fericita, care te fac sa zambesti. Orice problema are o rezolvare, trebuie doar sa ai incredere si rabdare. Sanatate si nu mai fi tristaa, viata e frumoasaa, chiar daca mai sunt si momente din astea, toti trecem prin ele, dar asta nu inseamna ca trebuie sa fim deprimati, din contra trebuie sa fim tari si sa nu lasam nimic sa ne doboaree. O sa vezi ca totul o sa fie bine. Baftaa;*

4 răspunsuri:
| Wihox a răspuns:

Pai si cum vrei sa te ajutam? Numai tu stii ce trebuie sa faci!

| LittleDrop explică (pentru Wihox):

Daca as sti ar fi bine. am prea multe idei in cap.

| keybyeTeQuila a răspuns:

Salut
trebuie sa vorbesti cu el pe un ton calm si sa va rezolvati problemele intre voi.dar incearca sa discuti cu el poate ca si tu chiar il deranjezi cu unele lucruri si daca el se deschide in fata ta si iti spune motivul p/u care iti vorbeste asa tu te poti schimba adica caracterul.si incearca sa va apropiati ca in fiecare relatie sunt urcusuri si coborisuri asa ca incercati sa va rezolvati problemele discutind pe un ton calm ok? ai grija pop
fundita?:p (k)

| DiissyDaria a răspuns:

Te pot ajuta cu ceva?