| XxRoxRoxyxX a întrebat:

Buna seara sunt prietena fetei care are contul...deci acum cam de 2 saptamani am cunoscut un baiat super dragut, de fapt vazusem niste mesaje vechi de la el carora nu le-am dat importanta prea mare, in fn le-am citit si i-am raspuns am vb una alta si apoi ne-am intalnit cam spre dimineata pe la 3-4 cam asa. Ne vedem destul de des aproape in fiecare seara merg la el ne sarutam ne giugiulim imi spune ca ii sunt draga ca tine la mine si chestii de genul asta si eu la fel, toata problema e ca eu am un prieten pe care nu il iubescdoar tin la el de fapt stau fortat cu el de 6 luni, as vrea sa ma despart de el dar mi-e frica pentru ca el ma iubeste foarte mult iar eu ma simt o scorpie cand ma vad cu acest baiat pe care am pus ochii. Nu stiu cum sa ii spun ca vreau sa ma despart de el, o sa sufere foarte mult si mi-e frica sa nu faca vreo prostie pentru ca stiu de ce e in stare, mi-a si spus ca daca il las pentru altcineva isi ia viata. Ce pot face cum sa ii spun ca nu mai vreau sa fiu cu el, imi e foarte frica sa nu faca ceva, parintii lui ma adora in schimb ai mei nu il suporta mai ales mama nu vrea sa il vada cu mine. Sunt foarte confuza ce ar trebui sa ii spun?

Răspuns Câştigător
| XxBlueRosexX a răspuns:

Ok cam dificila situatia...in primul rand ia-l usor, fa-l sa inteleaga ca nu mai vrei, daca nu isi da seama singur il iei direct, ii spui ca nu mai merge relatia si gata nu e nevoie sa ii spui ca ai pe altcineva, daca o iei pe ocolisuri nu rezolvi nimic ii spui ca nu mai poti continua asa. Daca incepe sa planga in nici un caz nu il saruta si nu il lua in brate altfel s-ar putea sa isi faca sperante, spune-i sa nu incerce sa faca ceva mentru ca nu meriti. Poate o sa iti para si tie rau dar pana la urma te vei simtii usurata, nu e deloc usor sa faci asa ceva dar nici sa fi intr-o relatie fortat. Daca nu il iubesti de ce te-ai cuplat cu el, nu te-ai gandit ca intr-o zi va trebuii sa ii spui adio nu te-ai gandit ca il vei face sa sufere daca te iubeste atat de mult, chiar nu te inteleg. Pe viitor nu mai fa aceeasi greseala si ai grija ce faci ca ti se poate intampla si tie si nu e deloc bine si iti spun asta din proprie experienta pentru ca au am paito de cateva ori. Ai grija si succes

8 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

In primul rand la ora postarii tale era dimineata NU seara pune mana si invata geografie te rog

ATENTIE FRATII MEI PREGATITI CARNETUL DE NOTITE! pe locuri fiti gata START! luati notite URGENT

" care NU il iubesc doar tin la el de fapt stau fortat cu el de 6 luni, as vrea sa ma despart de el dar mi-e frica pentru ca el ma iubeste foarte mult iar eu ma simt o scorpie cand ma vad cu acest baiat pe care am pus ochii.
FRATII MEI nu este prima situatie de genul INVATATI sa nu mai PUNETI suflet, lasati iubirea nu mai fiti generosi, tandri si afectuosi cu prietenele voastre PRIVITI-L pe fratele nostru cum se scufunda intr-o ipostaza infecta si batjocoritoare NU permiteti fetelor sa stearga pe jos cu voi fiti voi cei care le puneti la respect. sunteti tineri face SEX doar atat iar fetele va vor cadea la picioare. Acum este momentul sa ne unim prin rugaciune si sa speram ca fratele nostru o va parasi pe autoarea intrebarii iar aceasta VA REGRETA AMARNIC pentru ca o merita. dar in acelasi timp fata isi traieste corespunzator tineretea strabatand cearsafuri.

| XxRoxRoxyxX explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Stai putin...strabatand cearsafuri in sensul ca sunt o curva sau ce?

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru XxRoxRoxyxX):

Nici vorba de asa ceva, a strabate cearsafuri nu inseamna ca esti curva inseamna ca iti traiesti tineretea corespunzator

| Violleta2022 a răspuns:

Eu spun sa fii sincera cu tine si cu el si sa inchizi o relatie ca sa deschizi o alta.
Nu mai da vina pe unul si altul pentru comportamentul tau, pentru ca esti direct raspunzatoare pentru faptele tale.
Fii serioasa si termina prima relatie daca vrei una noua!

Si incearca sa-ti faci cont personal pe TPU, ca nu-i frumos sa-i murdaresti fetei asteia contul, cu povestile tale de 2 lei.

| WaterDrop a răspuns:

Spune`i ca este un egoist si ca iti doresti si tu fericire, iar daca atat il duce capul incat sa`si ia viata, sa o faca.Iti pare rau de el, dar de tine nu? Uite asa ajungeti sa va bata ei si sa faca ce vor, iar voi nu percepeti ideea de a`i parasi ca vaii ce se poate intampla.

Invata sa fii mai egoista si sa mai faci si tu ce`ti doresti nu doar ce vrea el.Asta daca te mai iubesti catusi de putin, altfel ramai cu el si viata lunga.

| FanulMeu a răspuns:

In primul rand nu il mai amagi pe bietul baiat explica-i situatai.
in al doilea rand spune-le parintilor tai despre faptul cu ( m-a amenintat ca isi ia viata daca ma despart de el ), vorbeste mai intai cu mama lui dupa acea incearca sa de distantezi de el nu intrerupe relatia brusc!
Cat despre celalalt baiat ai grija ca s-ar putea sa fie un " prieten " deal actualului care te testeaza si a inceput sa ii cam placa de tine! nu prea stiu toate detalile dar am fost in situatia " tipului dragut " si nu s-a terminat bine pentru nimeni

| LoveTheWayYouLie1 a răspuns:

Deja îl înșeli, deci cel mai bine ar fi să îl lași să te descopere că sa își dea seama singur. Sa afle si el ce simți tu pentru el.

| Mihaivladmihai a răspuns:

Zi ca mama ta nu te mai lasa... dupa cum am vazut ei nu ii place de el.Cred ca asta ar fi o cale buna dar poate ar auzi mama ta si s-ar supara pe tine pentru ca ai acuzat-o pe nedrept.