| SverinMihaela2012 a întrebat:

Buna seara TPU! Ajutati-ma va rog.Acum 8 luni m-am despartit de prietenul meu(pe care il iubesc foarte mult), nu am vorbit undeva 3 luni cu el.Acum zi de zi la scoala ne vedem cind venim acasa suntem impreuna si eu incep sa ma deprind cu el il visez noaptea,imi lipseste mult, el se poarta frumos cu mine cu tot ca sunt fosta lui(cu celelalte fete nu se poarta asa frumos)sora lui este prietena buna a mea ea imi zie ca noi avem sanse iar eu nu prea cred.El este primul meu baiat si nici dupa el nu am avut pe nimeni.De citeva ori m-a si intrebat ca si cum in gluma daca mai tin la el, nu i-am raspuns.Prietenii lui glumesc pe seama lui cind ma vad zicindu-i iata-ti iubita el zimbeste usor si nici nu le zice nimic.Ce sa fac? Cum sa stiu daca simte ceva sau nu? Eu il iubesc mult si tin la el. Sfatuiti-ma va rog!

14 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu cred ca inca te iubeste si din cate am inteles si tu il iubesti, vorbeste cu el si nu mai pierdeti timpul, impacati-va

| neutrino a răspuns:

E bine sa taci si sa-l iubesti in continuare.

| blueheart a răspuns:

Hei! Te chinuiesti fara rost. Gaseste un moment cand sunteti amandoi si intreaba-l direct ce simte pentru tine. Va fi mai bine sa afli ce simte el decat sa-ti pui intrebari fara raspuns. Poate ca vei avea o surpriza frumoasa.
Succes! happy

| iuliaiuliaiulia a răspuns:

Dupa ce ai scris aici, pare sa tina la tina. Eu zic sa il intrebi.In cel mai rau caz va spune ceva de genul "Suntem doar prieteni", asa ca nu ai nimic de pierdut, ci doar de castigat. Succeshappy

| SverinMihaela2012 explică (pentru iuliaiuliaiulia):

Iti multumesc, sincer sa-ti zic eu nu-l inteleg spre exemplu iti spun un caz care l-am avut:"Eram cu totii la profesorul nostru acasa (decedase mama profesoruli si noi am plecat sa-l sustinem) si asteptind afara pe terasa eu eram linga prietenele mele el linga prietenii lui si deodata o prietena imi zice uite-te la Roma(asa se numeste) cum te prieveste, eu ma uit la el si-mi face din ochi am ramas uimita dar nu i-am tras atentia apoi iar ma uit la el si el se uita la mine foarte concetrat asta s-a repetat de citeva ori cind intorceam capul ma privea cu dragoste dupa cite mi s-a parut apoi prietena mea ii zice "vrei sa o deochi si sa nu poata dormi deseara?"el zimbeste si zice ca astea sunt problemele noastre eu ma uit la el iar el imi trimite saruturi am ramas uimita de tot.Peste ceva timp primesc niste mesaje de la el de felul"Ce faci puisor?"De ce iubi nu-mi raspunzi?"Sau De ce ma respingi" Nu stiu cum sa reactionez

| iuliaiuliaiulia a răspuns (pentru SverinMihaela2012):

Hmmm... S-ar putea sa isi fi dat seama ca il placi iar acum sa faca misto de asta. Dar asta nu inseamna neaparat ca nu te iubeste, poate vrea sa para mai "inabordabil" sau ceva... Incearca sa ai o discutie serioasa cu el.

| SverinMihaela2012 explică (pentru iuliaiuliaiulia):

Multumesc mult, am sa-ti urmez sfaturile

| iuliaiuliaiulia a răspuns (pentru SverinMihaela2012):

Cu placerehappy sa ne spui cum a fostwinking.

| SverinMihaela2012 explică (pentru iuliaiuliaiulia):

Desigur,daca va fi ceva am sa va spun

| Dariiiii a răspuns:

Daca dupa 8 luni tu inca te gandesti la el, ba chiar inca ti la el, e ceva. Iar daca si el iti da semnale ca inca te place, e perfect, parerea mealaughing. Dar cel mai perfect e sa fi sigura de faptul ca inca te place, asa ca continua sa te uiti dupa el, vezi daca se uita si el dupa tine, intreaba-l ce e cu apelativele acestea ( intreaba cumva incat sa nu para ca te deranjeaza ca tii spune asa) si dupa, cand el continua cu aceste "samnale", vorbeste cu el, intreaba-l ce simte pentru tine. iti doresc succes.:*

| SverinMihaela2012 explică:

Va multumesc mult mult mult...Am o idee am decis sa-i cumpar un cadou de Craciun si sa vorbesc cu el.Ce ziceti? Si ce cadou sa-i cumpar?

| blueheart a răspuns (pentru SverinMihaela2012):

Inrameaza frumos o fotografie cu voi doi. happy

| Licurici18 a răspuns:

Inseamna ca el se gandeste la o impacare, probabil intai vrea sa vada daca si tu doresti acelasi lucru, eu zic sa incepi sa vorbesti cu elhappy

| Mikkk a răspuns:

Poate chiar te iubeste dar il retine ceva ca sa iti zica sa va impacati happy Incearca sa ai o discutie cu el...chiar daca iti este greu big grin si mult succes. :* Iti tin pumnii :* :*