| Iulian29 a întrebat:

Buna seara, TPU! Am o intrebare... de ce in ziua de azi in 75% dintre relatii nu mai e vorba de acea. dragoste, iubire. Adica. vreau sa spun ca toti dupa 1 saptamana - 2 se despart si trec la urmatoarea "victima". Nu pot sa inteleg asta... adica eu dupa 2 zile care le-am petrecut cu o persoana deja ma atasez foarte tare de ea, tin la ea enorm pot sa zic, nu pot sa trec asa. peste toate astea cum fac altii chiar daca as vrea. Nu prea se mai gasesc fete de fapt nu doar fete si baieti care sa iubeasca cu adevarat? Eu atat am avut de zis. Imi pare rau pentru greseli gramaticale sau chestii de genu, doar am vrut sa scriu undeva ce am pe suflet! happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa e, mrg nu ma numar printre acesti. Sunt fete care stiu sa iubeasca dar sunt si tantalai care le dau sperante le fac sa se simta iubite si pe urma le zic nu te *** pa! si la fel sunt si baieti sau a fost baieti romantici draguti deschisi cu suflet mare care au pus tot sufletul intr-o relatie si dupa luni saptamani dupa ce au inceput sa iubeasca din ce in ce mai mult ''fata'' (zdreanta) il suna si ii zice sti vreau sa ne despartim, nu e vina ta esti prea bun pentru mine meriti ceva mai bun, si dupa ce baiatu insista si nu vrea ea ii spune :,, bine am pe altul mai bun ca tine si mai mare'' oh go on si persoanele astea nu dispar dragute romantice cu suflet mare, ele decid sa se inchida in ele si la randul lor ajung sa isi bata joc de persoane si sa nu mai puna suflet sa le f*ta pe toate si sa le lase sa simta si ele cum e sa fi parasit. Eu ma bucur ca nu ma numar printre ei si la randul meu am fost o persoana inchisa si prietenul meu la fel si ma bucur ca la 5 luni de relatie am reusit sa-l fac sa se deschida si sa imi arate ce suflet mare are, sub hainele largi de rappar si caracter dur. :3

| Iulian29 explică (pentru anonim_4396):

Da... asa e si felicitari pentru relatia ta reusita! happy Sa va tina... big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru Iulian29):

Multumesc mult :*

12 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Pentru ca majoritatea pornesc de la idei gresite. Iubirea inseamna sa dai, nu sa iei.

| neutrino a răspuns:

Relatiile tin si ele pasul cu "timpurile" in care traim!

| Alcyon a răspuns:

Pentru ca relatiile din zilele noastre, se bazeaza pe sex si nu pe sentimente reale. Pasiunea insa dispare repede. Si daca sentimentul de iubire nu exista, relatia moare.

| Seducatorul a răspuns:

Din cauza *Sexului*! In ziua de azi relatiile sunt bune doar ca sa ai cu cine sa faci sex! Mai sunt si exceptii, normal.

| NotToday a răspuns:

E vorba de mentalitate. Eu unul zic ca 90% din relatii sunt false, bazate doar pe aparente si superficialitate. Trebuie sa fii foarte atent la persoana de fata inainte sa pui suflet, nu te arunca cu capul inainte intr-o relatie daca stii ca nu o sa mearga...

| SamyJr a răspuns:

PAri de treaba....sincer aceeasi intrebare am pus-o si eu.
S-a schimbat lumea, toate se rezuma la sex.Rar gasesti fete sau baieti de treaba, numai fitoase, figurante, gagicari, mistocari...pf

| Iulian29 explică (pentru SamyJr):

Mersi... si da ai dreptate, daca vrei o relatie serioasa in ziua de azi nu prea gasesti, nu mai stii in cine sa ai incredere!

| bebenobbel a răspuns:

Dupa 2 zile sa tii enorm la ea laughing) esti copil frate... poate asa mi-s-a intamplat si mie, la prima a doua iubire dupa gata... Oricum ori ce ti-as spune tot ce crezi vei face, asa ca fa ce iti spune inimioara. Bafta la fete de 7 stele laughing

| AeerdnaU a răspuns:

Ok, esti un tip sensibil. Nu e o greseala sa stai 1 saptamana sau 2 cu cineva pentru ca, cam atat timp iti ia sa cunosti o persoana si sa vezi daca te potrivesti cu ea sau nu. Exista multe persoane care asteapta persoana speciala dar e mult timp pana o gasesti. Eu am o relatie de 1 an si 3 luni si relatia noastra se bazeaza pe iubire nu pe "sex" cum fac majoritatea adolescentilor. Daca faci sex nu te maturizezi, doar vrei sa cunosti mai mult, e un fel de "dorinta trupeasca" asta cauta acum majoritatea adolescentilor.

| Iulian29 explică (pentru AeerdnaU):

Da... probabil asa e cum zici tu sunt constient. dar nu stiu. ce sa zic intr-un fel imi pare rau ca eu nu pot sa fiu asa happy