| MihaiDan97 a întrebat:

Buna seara TPU! Am o intrebare pentru voi,tocmai am trecut peste perioada aia cand am tinut la cineva si acesta s-a dovedit intr-un fel si ne-am certat si impacat si am trecut prin tot singur si am iesit.
Voi ce ati facut sa treceti peste perioada cand v-ati despartit de persoana care ati tinut cel mai mult?(doar daca s-a intamplat) si cum/unde ati intalnit persoana care tineti cel mai mult la ea,o iubiti(atentie si ea pe voi).
Eu de ex:Am trecut singur,am ascultat muzica,am mai cerut una,doua pareri la fete.m-am plimbat am facut lucruri sa ma distraga si inca nu am intalnit persoana care sa tina la mine,am avut doar impresia.
Multumesc! Vreau raspunsuri bune, fara glume proaste, okay.

3 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Daca as fi o persoana normala si mi-as dori sa trec peste o despartire...probabil as vrea sa-mi maresc cercul social, sa comunic mai mult...dar nu sunt o persoana normala privind acest aspect.

| diana26 a răspuns:

Pai, eu cred ca trebuie sa astepti sa vina acea persoana potrivita! Nu trebuie sa o cauti tu... Poti sa-ti rogi prietenii sa te ajute daca nu vrei sa astepti! Pe mine chestia asta m-a doborat la pamant! Dar incetul cu incetu mi-am revenit! Sper ca ai inteles ce trebuie sa faci! Funda?

| Nim3niAltul a răspuns:

La prima despartire si eu mi-am gasit linistea in muzica si in filme de dragoste daca pot spune asa. Dupa ceva timp la o sarbatoare a orasului unde stau un prieten mi-a facut cunostinta cu o fata pe care am luat`o ca si prietena si apoi mi-a devenit iubyta, acum am 6 luni impreuna cu ea, si ea ma iubeste f mult si eu la fel. ti-am zis aceasta povestioara pe scur ca sa stii ca nu trebuie sa o cauti, trebuie sa cautati amandoi dragostea in acelasi timp si sa va intalniti. Sper sa gasesti o fata cat de curand. app cati ani ai? succes! funda?big grin