| catanaandrei a întrebat:

Buna seara TPU. am o nedumerire,am facut dragoste cu prietena mea miercuri pentru prima data,ne-am protejat bineinteles, in seara asta mi-a zis ca deodata ii vine sa vomite si o doare capu. Ar putea fi insarcinata, sau apar simptome la doar 3 zile .....va rog ajutati-ma..VA MULTUMESC...

Răspuns Câştigător
| b33a a răspuns:

Simtomele unei sarcini nu apar dupa asa putin timp si exista si mai putine sanse sa fie insarcinata daca contactul sexual a fost unul protejat! Simtomele pe care le are ar putea fi din vina schimbarilor hormonale! In nici un caz nu e insarcinata! Daca tu nu esti sigur de acest lucru poti sa achizitionezi de la farmacie impreuna cu prietena ta un test de sarcina pe care sa il faca dupa 15 zile de la contactul sexual, dar 90% va fi negativ! tongue

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă aţi folosit CORECT prezervativul şi l-aţi verificat după actul sexual ( să NU fie rupt ), atunci NU are cum să rămână însărcinată!

Primul "semn" de sarcină ( dacă apare ) ar fi "sângerarea de nidaţie" = sângerare de implantare a ovulului fecundat în peretele uterului ( numită şi "sângerare de nidaţie" ), care apare la 5-10 zile după fecundare - vezi linkul :
http://www.copilul.ro/......a8154.html

Simptomele de sarcină NU apar aşa de repede : semnele de sarcină apar ( DACĂ apar ) doar din a 2-a lună de sarcină şi PRIMUL semn este întârzierea/LIPSA menstrei ( DACĂ nu apare "ciclu peste sarcină" ).

Vezi 15 semne de sarcină la linkul :
http://www.mamicamea.ro/despre-sarcina/semne-si-simptome-de-sarcina.html

Toate cele bune.

| mihai69 a răspuns:

Aia de fapt e gravidă, dar nu cu tine. Și te-a văzut așa, mai fraier și vrea să fii tu taxu' copilului ăstuia. tongue

| neutrino a răspuns:

Daca ai facut sex inseamna ca nu esti totusi un copil, dar daca tu te intrebi daca aceste simptome ale ei, dupa numai 3 zile, sunt rezultatul unei sarcini, inseamna ca totusi esti un copil. Pentru asemenea concluzii mai asteptati macar o luna.

| ywar a răspuns:

Esti excesiv de prost! La 3 zile se vede sarcina si o sa stii si sexul copilui.

| NoName0x0 a răspuns:

Trebuie sa mai astepti cel putin o luna sa vezi daca e insarcinata sau nu. Daca prezervativul nu s.a rupt, sigur nu este... Nu vezi cum e vremea afara? Poate o fi racit si ea big grin laughing))

| alexiageorgiana1995 a răspuns:

Chiar daca e sau nu insarcinata, nu poti sa-ti dai seama acuma dupa 3-4 zile; asteapta vreo 15zile, atunci ai putea vedea daca e sau nu; poate senzatia de greata si durerile de cap sunt din cauza ingrijorarii ca ar putea ramane sau duverse motive obisnuite (alimentatie nepotrivita, o raceala etc); dar e imposibil sa stiti daca e sau nu insarcinata numai dupa vreo 72h.