| Andreeas_Andreeas_1997 a întrebat:

Buna seara,TPU! Am o relație cu o fata din liceu și e cam greu.e cam greu din cauza timidități ei,deoarece spune ca ii este frica sa se deschidă din cauza ca o sa fie rănită.ea spune ca are încredere in mine, dar este atât de timida încât eu întrețin toate conversațiile. dacă nu o fac eu...am vrut sa ne despărțim luni,dar când i-am adus argumente a spus ca situația o sa se îndrepte, dar ciuciu.ea este la fel.ce tip de abordare îmi recomandați pentru ea? Eu sunt foarte comunicativ și de Gașca.repet! Nu suntem amici, ci suntem împreuna.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sa o lasi in pace fata nu vrea sa fie dezamagita, iar tu esti disperat dupa ea

| Violleta2022 a răspuns:

Fata-i negativista pana-n maduva oaselor, ii este frica sa iubeasca sa nu cumva sa fie ranita, asta-i ca-n povestea "Prostia omeneasca", se apuca sa planga si sa se dea cu capul de pereti ca, daca se indragosteste s-ar putea sa o doara. Nici macar nu s-a intamplat ceva, dar ea deja se autopedepseste gandindu-se la ce este mai rau posibil. O asemenea persoana nu va putea fii fericita niciodata!
Sfatul meu: cauta-ti una care sa te placa si sa-ti raspunda cu aceleasi sentimente, ca fatuca asta nu-i timida, este doar proasta!

| Andreeas_Andreeas_1997 explică (pentru Violleta2022):

Si eu m-am gândit ca-i proasta

| LoveSleep a răspuns (pentru Violleta2022):

În loc să-i faci proști pe oamenii pe care nu-i cunoști, mai bine ai învăța să scrii corect.

| Violleta2022 a răspuns (pentru LoveSleep):

Tie ti se potriveste ca manusa proverbul asta:
"Câinele moare de drum lung şi prostul de grija altuia!"

| Auarl a răspuns:

Prietenei tale nu ii place atentia, se teme ce o sa spuna lumea despre ea, si daca o sa se deschida o sa iti mai spuna slabiciunile ei si ea se teme.Cu timpul o sa se adapteze tu unicul lcru care trebuie sa faci este sa o ajuti fa-i cunostinta cu persoane si fa-o sa aiba incredere.Iti spun ca eu o inteleg foarte bine, NU poti din prima minuta sa te schimbi si sa fii deschisa.,

| Tata12 a răspuns:

Violeaz-o