| anonim_4396 a întrebat:

Vorbesc cu o fată cam de o lună, am cunoscut-o prin intermediul unei aplicații. Dar faza e ca ne desparte distanta 140 km. Nu ne-am vazut niciodată, urmeaza sa ne vedem curând. Am vorbit atât de mult încât am inceput sa fim împreună. Credeti ca o sa mearga ceva intre noi mai ales ca e distanță? Eu nu prea am incredere in ea, chiar daca mi-a promis sa am, dar nu pot. Am impresia ca ma tine ca pe o roata de rezerva si eu cred ca mai este cu cineva in timpul asta. De cand am inceput sa vorbim noi, fix de la inceput, seara imi raspunde greu la mesaje. La inceput am zis, hai lasa ca poate are treabă, dar nu, la ea se intampla asta in fiecare seara. Am si intrebat-o de ce raspunde greu numai seara, dar imi spune "am avut o problema" Serios? Cică se cearta cu mama ei ca e mai ciudată, bă da numai noaptea? Deci nu prea vrea sa imi spuna ce imi ascunde, si mi-a promis ca o sa rezolve asta, o sa astept sa vad daca face asta. A spus ca ea are foarte multa încredere in mine si nu vrea să se întâmple ceva. Mi-a povestit de fostele ei relații, cat a suferit ea si chiar nu vrea sa ma piarda si pe mine, mi-a arătat si conversațiile cu foștii ei. Am vorbit si la telefon cu ea, a si plans cand vorbea cu mine, imi spunea ca nici ea nu stie cum de s-a atașat asa tare de mine si i-ar da pe toți deoparte pentru mine. Si eu m-am atașat si chiar tin la ea foarte mult, chiar nu vreau sa o pierd. Dar sunt indumerit, ar trebuie sa am eu mai multa incredere in ea? Si sa o cred ce imi spune? Vreau sa imi spuneti părerea voastră si ce a-ți face voi in situația asta.

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu zic că ar merita relație doar dacă ați avea șansa peste ceva timp să fiți împreună în același oraș, așa s-o lălăiți ani întregi la distanță nu merită

| DeyCj a răspuns:

1. Aş interacționa cu ea pe camera web, pe watsapp mai precis.
2. 140 km e fix pix.Transport este 100%, cu excepția situației în care localitatea respectivă e carantinată, deci nu e cineştie ce de departe.Nu cred că nu ar înțelege că nu poți veni zilnic, dar la 3 zile e perfect, că no şi tu, şi ea a veţi servici, şcoli, etc.
3. Dacă vă înțelegeți şi vă placeți de ce să nu treceţi la pasul următor.De exemplu, o poți invita o săptămână 2 la tine.Nu cred că te va refuza.
4. Acordă-i încredere, şi oferă-i siguranță şi stabilitate.Contează foarte mult asta.

| RAY a răspuns:

Iti pierzi timpul aiurea, si eu am avut destule si nimic, vedeti de o fata din orasul vostru, ele fac misto sau cauta pe cineva sa nu se plictiseasca, cum mi-a spus multe mai am inca 10-15 in lista, e o aiureala, nu ai incredere in omul de langa tine dar tu in una care e la 140 km nici nu ai cunoscut-o macar, cate cupluri au facut o relatie? din 1000 de cupluri daca 2, 3 si aia s-au despartit ca erai imaturi fara viata sociala, renunta la ideeea asta, logic nu ai avea mai multe sanse in orasul tau? sunt fete peste tot, exista atatea aplicati, socialiseaza, iesi afara din casa, nu sta pe pc

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Salut.

Aici ar fi doua problematici. Una legata de incredere si cea de-a doua de distanta.

Legat de primul aspect, daca simti ca ceva nu este ok, vorbeste cu ea. Este singura cale posibila prin care puteti rezolva lucrurile. Deci vorbeste cu ea. Ar trebui sa iti ofere acea senzatie si acele ganduri de siguranta, pur si simplu. Eu cred ca... chiar tine la tine happy

Legat de al doilea aspect, distanta... ar trebui totusi sa aveti anumite planuri de viitor. In cat timp puteti sa va mutati impreuna? Sau cand ati putea sa stati in asa fel incat sa va vedeti amandoi mai des? Cum vezi tu viitorul cu ea?

Indiferent ce o sa faceti si cum o sa fie, eu iti urez si va urez numai bine si multa fericire impreuna happy

| Crackman a răspuns:

Suna și tu video și te convingi

Răspuns utilizator avertizat
| MValentin a răspuns:

Eu am o relatie de 2 ani, suntem la 500 km depărtare.
Nici noi n-am avut încredere, chiar faceam misto unul de altul. Dar in timp am tot vorbit, am schimbat pareri momente si am ajuns sa simt ca o iubesc si ea pe mine la fel. Am trecut prin momente grele in legătură cu încrederea, dar in timp s-o dovedit ca suntem,, autentici,, si astfel anul viitor ne mutam împreună mergând la facultate, deci comunica mult cu ea si încearcă sa fi mereu,, your better,, nu pot sa iti spun daca ea e acolo cuminte sau nu... dar e important sa ii arati cat înseamnă ea pentru tine

| Stochel a răspuns:

Păi gasestete cu ea nu este asa mult 140 de km faci maxim 3 ore dar este mult dar parerea mea este sa te duci cu o mașină si mai multi prieteni de încredere și buni la bătaie ca nu se stie ce te asteapta acolo asta in caz de vreo situație neplăcută de neprevăzut

| Paulyka36 a răspuns:

Tu vorbești de 140 de km ca și cum ar fi 1400.Eu am mers 1400 dus-intors că sa vin cu coada intre picioare de acolo.Km aia ii faci in doua ore, du-te și te întâlnește cu ea și rezolvați problema fata in față, e chiar simplu la tine.

| popik50 a răspuns:

Pune mana, te urca in masina si du-te sa te vezi cu ea. Ce sunt 140 de km? Asa iti dai seama daca merita sa continuii say nu

| BlankMax a răspuns:

Relatiile la distanta sug cur

| Stea0319 a răspuns:

Eu zic să încerci. Știu ce zic, am o relație la distanță de mult mult timp, în care am putut să ne vedem din diferite probleme.Totul a început dintr-o joacă și s-a transformat în ceva foarte frumos. Încrederea vine pe parcurs, încrederea se câștigă.Eu zic să încerci să încerci să ai încredere în ea să poată simți și ea că ai încredere în ea.