| recrutulio a întrebat:

Buna seara TPU am si eu o intrebare, fetele smerite nu au voie sa aiba prieten/iubit? Intreb pentru ca stiu o fata ce canta intr-un cor al bisericii, si imi place foarte mult de ea, in schimb am auzit zvonul acesta.

6 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Depinde sa stii, sunt care aleg calea bisericii si devin maicute, si care prefera sa fie evlavioase, dar sa aiba un iubit care de regula e la fel de credincios, sau canta doar pentru ca-i place si asta nu e un impediment in a se intalni sau a avea un prieten! Asa ca ia-ti inima in dinti si intreab-o! Multa bafta!

| recrutulio explică (pentru superdorex):

Multumesc, asa am sa facwinking

| ascovit a răspuns:

Normal ca poate sa aiba, insa nu poate face sex, tine de principiul ala cu pana la casatorie ...bla bla bla.
insa vb si tu cu ea... poate este in corul bisericii doar pentru. ca ii place, poate nu e pocaitasmug

| cuvant a răspuns:

Recrutilio,
Nimeni nu ii interzice sa aiba un prieten decat familia sau principiile ei. Poate avea un prieten dar sunt sigur ca isi alege unul care gandeste ca si ea. Eu zic sa incerci dar sa o pretuiesti pentru ce este si nu dupa stereotipe care le vad ca ti le-a insirat persoanele de mai sus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ca poate sa aiba prieten desi s-ar putea sa fie foarte timida

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa gura lumii si intra in vorba cu fata. Asa afli si ce te intereseaza si multe altele.