| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara TPU, :* am si eu o mica problemuta big grin.
Deeci imi place foarte mult un baiat din scoala de la o clasa cu un an mai mare decat mine :-s [mentionez : suntem pe acelasi etaj], si nici macar nu ne cunoastem face 2 face rolling on the floor. Nu stiu cum sa ii atrag atentia si sa ne cunoastem. macar ca prieteni happy. CEva sfaturi big grin daca se poate si cum sa il fac sa "ma placa" sau cev de genul big grin.
"Fundoi" cel mai bun raspuns :*winking

Răspuns Câştigător
| Diiisclosure a răspuns:

Atunci, vorbeşte cu gaşcă lui. Trebe să ştii măcar pe unu de acolo. Date bine pe lângă ei. Astfel, o sa-i atragi atenţia. Pune adesea întrebări despre el. P.s. : şi eu mă afluu în aceiaşi situaţie, şi îmi vine să tip ori de câte ori îl văd. Şi, nu ştiu cum să-i atrag atenţia. Un coleg de clasa îl cunoaşte, şi îi pun întrebări frecvente despre el. Şi l-am rugat să vorbească cu el. Apoi, încă nu ştiu nimic. worrieds

8 răspunsuri:
| Wihox a răspuns:

Afla-i facebook-ul, dai niste like-uri si comenturi frumoase, cere-i adresa de mess sa mai vorbiti si this is it.

| Jhfdfd a răspuns (pentru Wihox):

Ii stiu facebook`ulwinking, i-am lasat like`uri laughing si com... dar problema e ca daca i-as cere adresa de mess nu as stii ce sa vorbesc cu el :-s ca am incercat asta o data pe facebook si m-am facut de ras rolling on the floor

| Jhfdfd a răspuns (pentru Diiisclosure):

Eu chiar tip cand il vad pe holwinking... si sa stii ca multi colegi de`ai mei il stiu. as putea merge acasa cu elhee hee dar nu pot. adica nu stiu nu ne cunoaste face 2 face... am vb foarte putin pe facebook, dar nu ne conastem bine. plus ca prima data cand am vorbit pe facebook m-a intrebat direct cati ani am rolling on the floor), ce poate insemna asta thinking rolling on the floor)

| Diiisclosure a răspuns (pentru Jhfdfd):

Inseamnă că " are chef " şi "poate " de o relatie. Poate îl interesezi. Dar, am şi eu o întrebare. Câţi ani ai?

| Jhfdfd a răspuns (pentru Diiisclosure):

De ceeee? raised eyebrowsrolling on the floor)

| Diiisclosure a răspuns (pentru Jhfdfd):

Atunci, vorbeşte cu gaşcă lui. Trebe să ştii măcar pe unu de acolo. Date bine pe lângă ei. Astfel, o sa-i atragi atenţia. Pune adesea întrebări despre el. P.s. : şi eu mă afluu în aceiaşi situaţie, şi îmi vine să tip ori de câte ori îl văd. Şi, nu ştiu cum să-i atrag atenţia. Un coleg de clasa îl cunoaşte, şi îi pun întrebări frecvente despre el. Şi l-am rugat să vorbească cu el. Apoi, încă nu ştiu nimic. worrieds

| LilGh0st a răspuns:

Eu zic sa faci tu primul pas prin a-l saluta si a-i zambi cand il vezi pe coridor. In felul acesta sigur te va observa si cu timpul o sa va angajati in discutii si va veti cunoaste mai bine.

| sharlyn a răspuns:

Hmm si eu sunt in situatia ta si exact suntem la aceiasi scoala la acelasi etaj e mai mare decat mine cu un an laughing.Eu pentru inceput am procedat asa: i-am aflat numele l-am cautat pe facebook i-am dat cererea si mi-a acceptat-olove struck dar mi-e frica sa vorbesc cu el.Dar el ma cunoaste pe mine ca am stat o data langa el pe autobus, si ne mai aruncam priviri din cand in cand laughing. Eu zic sa incepi asa sa te lovesti din greseala de el sau in pauze sa tot mergi unde e si el si sa ii arunci cate o privirelove struckEu una asa fac si cam functioneaza. Sper ca ti-am fost de ajutor happycatusi de putin happySucces :*

| RRomica a răspuns:

Spune-i invata vrei sa ne cunoastem vrei sa ne iubim sa iesimi in parc, club, discoteca, bar, noaptea in strada sa ma saruti, sau direct i spui hai la pat sa ne ****