| Elena298 a întrebat:

Buna seara TPU, am si eu o problema si sper sa ma puteti ajuta sa imi dau seama ce sa fac, as aprecia fara raspunsuri la misto si altele, multumesc. Deci e vorba de un tip cu care nu pot sa zic ca am avut o relatie, dar eu am avut niste sentimente destul de puternice pentru el si el cred ca la fel. Ideea e alta, eu nu mai tin legatura cu acel baiat, am intrebat o prietena care munceste in acelasi loc cu el sa vad daca si-a facut relatie, ea mi-a spus ca este cu o fata care a tot incercat sa fie cu el dar nu o baga in seama pentru ca eram eu acolo, am muncit in acelasi loc de munca si dupa ce am plecat eu el este cu ea. Intrebarea mea este de ce nu a fost cu ea cat timp am fost eu acolo si dupa ce am plecat eu s-a combinat cu ea? De ce nu s-a combinat cat timp am fost eu acolo? Daca ma puteti ajuta cu intrebarea asta ar fi minunat, multumesc. Repet nu vreau raspunsuri rautacioase, raspunde cine vrea.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La intrebarea asta iti poate raspunde doar el, daca-l intrebi, desii, nu mai este treaba ta.
In orice caz nu face nici un sens sa te mai interseze cu cine este el dupa plecarea ta, ce face si de ce face intr-un anume fel, pe care tu nu-l intelegi.
Fiecare din noi luam decizii care ne privesc direct si tin de sentimetele si impulsurile noastre de moment.
Uneori dupa o despartire sarim direct intr-o alta relatie sau ne dorim sa fim singrui pe o durata lunga de vreme, ca sa ne vindecam. Fiecare este diferit! Poate baiatul asta o placea demult pe acea fata, dar a asteptat ca tu sa dispari si sa-i ceara prietenie, ca sa nu o puan pe ea intr-i situatie jenanta, sa dea ochii cu tine.
Personal, eu cred ca a procedat foarte corect, pentru ca o respecta si o protejeaza, ca pe o fiinta care ii este draga si pentru care simte ceva.

| Andreeush a răspuns:

Ce mai contează acum dacă el are o relație cu ea?
Probabil că după ce ai plecat a început să îi placă de acea fată.

| Sofer a răspuns:

Poate ii era rusine sa iti spuna ca vrea sa fie cu tine.

| sofisis a răspuns:

Pai probabil ca te-ar fi preferat pe tine putin mai mult fata de ea dar pentru ca tu ai iesit din peisaj, merge si ea. Ce e asa greu de inteles? Nu ai fost de neinlocuit dar cat erai prezenta erai preferata

| Elena298 explică (pentru sofisis):

Cati ani ai daca nu te supar ca intreb?

| sofisis a răspuns (pentru Elena298):

| Carinaaaaaaaaa a răspuns:

Din bun simț probabil...