| Anonim98711 a întrebat:

Buna seara TPU! Eu am 13 ani si sunt fata, iar de ceva timp cred ca sunt gravida ( nu ma luati peste picior -,-) cu toate ca eu ciclu menstrual nu am si nici contact sexual nu am avut (credeti-ma pe cuvant ) numai ca in vara a avut loc o operatie la picior si a fost cu grefa de piele in fine nu asta e ceea ce conteaza, dar din cauza bandajelor dar se intindeau pana pe sold ( nici pipi nu puteam sa fac laughing ca se uda bandaju si trebuia schimbat) si din cauza asta am facut o iritatie la zona intima si tot scarpinandu-ma am dat peste masturbare si asta continuu sa fac si acum si nu ma pot abtine mai mult de 3 zile si incerc sa nu o fac fiindca nu ma sim bine si parintii isi vor da seama.Am comunicat chestia asta cu mama caeu cred ca sunt gravida si mama imi spune mereu ca este imposibil findca trebuie sa am contact sexual si sa am si ciclu si eu nu am niciuna si sa nu ma mai sperii din nimic fiindca de 8 saptamani ma tot gandesc si tot citesc pe internet si la un momendatam dat peste simptomele sarcini si am citit despre sani mari si durerosi si eu ii am la fel nu foarte mari dar eu am 39 de kg plus ca pana pe 16 ianuarie am avut 38 si acum am 39 sad si, iar m-am speriats in fiecare zi ma uit la burta si dupa am citit ca ti se mareste vaginul si eu sunt umflata in zona aceea fix deasupra zonei intime straight face si cand apas imi vine sa fac pipi si ca tot veni vorba fac pipi destul de des si la sarcina scrie ca e un simtom. Dupa cand ma intind pe pat si ma desprind un pic cu bazinul simt un cocolos fix sub buric pe care il pot misa :\ de sus in jos si asta iar m-a speriat ingrozitor...
Nu ma luati peste picior si spuneti-mi un sfat.Cum sa scap de a ma mai masturba? Cum sa nu ma mai gandesc ca sunt insarcinata? Voi credetio ca eu chiar sunt insarcinata? Vreau raspunsuri sincere va rog frumos! Sunt mica si mama nu a vrut sa imi explice nimic pana acum debea acum am aflat ceva, ceva si dupa net.Imi este frica sad! Si am uitat sa mentionez ca sunt foarte slaba la varsta mea, oricum va dati seama ca am 39 de kg sad de la 38 de kg in nici o luna! AJUTATI-MA!

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu stiu daca ai 13 ani, ca dupa ce ai scris aici, pari de 8-9 ani!
Cum este posibil sa nu stii ca, este nevoie de impreunarea unui organ sexual femeiesc, cu unul barbatesc pentru a da nastere unei fapturi?!
Tu nu ai invatat nimic la biologie despre inmultirea plantelor?
Tu chiar crezi cumva ca, copii se fac cu degetul, prin masturbarea clitorisului?

Poti sa ramai insarcinata fara sa ai sex cu un barbat?
Raspunsul este: imposibil!

PS Greutatea nu are nici o relevanta in lipsa creierului!

| Andreeaaadc a răspuns:

Esti din neam de evrei? sincer

| Acras a răspuns:

Creca ai fi vreo noua fecioara care naste pe mesia... fata gandeste putin cum sa fii insarcinata cand tu nu te ***, si de la sex tu cu tine nu poti ramane.asta ce simti tu e numai in capul tau ca eu stiu ce tampenii citesti tu pe net.mai pune si tu mana pe o carte si sa intelegi acolo cum sta treaba.

| Ioana74ses a răspuns:

Puiule deca nu a ejaculat un barbat in tine nu ai cum sa fi gravida! Cat despre masturbat, daca te face sa te simti bine asta e, ti-ai rupt himenul, ai bagat degetele in vagin?

| Anonim98711 explică (pentru Ioana74ses):

Nu decat m-am mangaiat! Degete nu am bagat ca mi-a fost frica!

| Anonim98711 explică (pentru Ioana74ses):

Si eu am facut gimnastica 3 ani si intr-o zi acum vreo 2 ani ma durea foarte tare zona intima si cand am fost la doctor si tin minte ca a spus ceva de genul ca mi s-a rup himenul si de atunci mama nu m-a mai lasat la gimnastica fiindca i-a fost foarte frica.Imi poti spune exact ce inseamna himen fiindca daca o intreb pe mama sigur nu imi spune :/!

| Ioana74ses a răspuns (pentru Anonim98711):

Himenul este ca o "foita" din zona intima care se poate rupe si exact cum spui tu in timp ce faci sport! Cand iti rupi himenul nu mai esti virgina, daca il ai rupt poti linistita sa bagi degetele pentru ca nu ai ce sa patesti! Mai bine asa, iti spun sigur durerea este destul de mare cand ti-o rupe un barbat! Mama ta nu ar trebui sa fie asa distanta de tine! Multa sanatate puiule! Imi dai funda? Poti sa imi trimit mesaj, te ajut cu orice sfat!

| elinord a răspuns:

NU. nu ai cum sa fii gravida...

| Daniel757 a răspuns:

Îmi dau și eu seama ce plata ești...

| Gamer0906 a răspuns:

Ai Instagram sau Facebook?

| Anonim98711 explică:

Scuzati greselile gramaticale m-am grabit sa postez ca din moment in moment poate veni mama de la servici! Oricum va rog raspundeti la intrebare!

| Geanta_Oana_1981 a răspuns:

La fel am patit si eu!
Aum ca am văzut postarea ta si comentariile, sunt linistita!
Vreau sa te itreb..Ai patit ceva?