| Hellboy96 a întrebat:

Buna seara TPU!
Ieri mi s-a întâmplat ceva și mi-a rămas în cap, m-a făcut să mă întreb de ce, de ce ai întreba pe cineva așa ceva. Vreau sa precizez că stau in Suedia și nu cunosc limba atât de bine dar știu cât să mă descurc.

Este ceva legat de o fată, nu ii știu numele dar hai sa i spunem Ana, pe care am mai văzut o de câteva ori dar nu am vorbit cu ea. Fac naveta până la școală deci am luat același autobuz de câteva ori și cred că stă la mine in comuna.
Ieri am mers in statia de autobuz care este totodată capăt de linie și mai aveam de așteptat aproximativ 15 minute până să vina autobuzul. Era tipa asta cu o prietena de a ei. Era o umbrelă pe banca aceea și m-a întrebat Ana daca era a mea. I am răspuns cu un scurt "nu".
Peste aproximativ 2 minute s-a uitat cu o față puțin mai serioasă și mi-a zis așa "Am o întrebare, ești-" nu am înțeles ce a zis așa că i-am zis că i-am zis că nu știu ce înseamnă. După aceea m-a întrebat "Îți plac băieții?"
I am răspuns cu "nu" și după a zis "deci îți plac numai fetele?" I am zis da.

Chestia e că nu mă îmbrac si nu mă comport gay deloc, eu zic că aratam foarte normal. Dar nu înțeleg de ce m-a întrebat asta, mai ales că nu am vorbit niciodată cu ea.
Poate a crezut că sunt pe invers dar asta nu explică faptul că mi-a adresat și o a doua întrebare, aceea find cea cu "îți plac numai fetele".

M a cam pus pe gânduri aceasta întâmplare deoarece nu m-a mai întrebat nimeni daca sunt gay, nu in viața reală.

I am spus unei prietene și unui prieten întâmplarea și amândoi au avut păreri diferite. Prietena mi-a zis că poate mă place și voia să fie sigura că nu îmi plac băieții și că nu vrea să încerce degeaba dar prietenul a spus că voia să mă ia puțin la mișto sau sa mă pună pe gânduri.

Sunt foarte curios de ce m ar fi întrebat asta, daca m ar fi întrebat doar dacă îmi plac băieții era ceva normal dar a fost și o a doua întrebare care îmi dă de gândit.

Mulțumesc că mi ați citit întâmplarea și sper să aveti câteva sugestii, nu este ceva wow pentru mine dar m-a pus pe gânduri și vreau să știu care ar putea fi motivul ei. Nu am vorbit niciodată cu ea și a fost totul așa din senin. happy

7 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Nu i- a venit alta idee de a intra in discutie cu tine.

| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca te place si a vrut sa verifice, daca iti plac fetele sau baietii.

| Violleta2022 a răspuns:

Fii mai bland cu fata aceea, mai ales daca iti place de ea si evita sa-i mai raspunzi sec, prin da sau nu.
Spune-i cum poti, ca nu vorbesti bine limba suedeza, dar ca ai vrea sa vorbesti cu ea, si mai spune-i ca-ti place de ea.
Prezinta-te: cum te cheama si intreab-o daca vrea sa fiti prieteni.
Nu uita sa zambesti, cand vorbesti cu fata!

| Hellboy96 explică (pentru Violleta2022):

Nu o plac, aia i faza, nu am vorbit cu ea niciodată și asta a fost pentru prima dată când am schimbat câteva cuvinte

| Violleta2022 a răspuns (pentru Hellboy96):

De ce nu?
Macar imprieteneste-te cu amandoua, ca nu-ti strica o asemenea relatie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

A fost o provocare să fii atent la ea, fiindcă s-a îndrăgostit brusc de tine. Îți plac numai fetele. Dar acum, dacă vorbești cu mine, și eu sunt fată, pe mine mă vezi, de mine îți place, că mie îmi place de tine. A fost modalitatea ei de a spune indirect - te iubesc-.

| Cupidonul69 a răspuns:

Incerca sa vorbesti cu ea daca nu dai ghost