| PussicatDolls a întrebat:

Buna seara TPU!

In aceasta seara inainte de culcare m-am dus la baie si am observst doua pete de sânge pe chilot, insa fara dureri. Ciclul luna trecuta mi-a venit pe 23. Între timp am facut un control ginecologic deoarece manifestam dureri pe partea dreaptă, iar doamna doctor mi-a spus ca totul este ok din punct de vedere ginecologic. Am luat 5 zile de Urinal Akut deoarece am făcut un sumar de urină si mi-au iesit niste fungi, nu stiu exact. Eu nu am ciclul regulat iar de la prima menstra au trecut doar 18-19 zile,ceea ce pe mine ma sperie un pic pentru ca eu niciodată nu am fost reglată. Petele acestea de sânge anunță urmatoarea menstruatie sau este ceva anormal? Mama mea a zis sa stau linistita, ca imi vine ciclul. Repet,am fost la medic săptămâna trecuta si a zis ca totul e in regula, nu am nici o problema ginecologica. Va multumesc pentru ajutor!

2 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Petele de sânge anunță următoarea menstruație.

| CuriousStuff a răspuns:

Stai linistat. Nu ai nimic. Daca esti foarte tanara e foarte posibil ca menstruatiile tale sa se mai regleze cu timpul. Daca si doctorul a zis ca esti bine, si el te-a vazut, crezi ca noi stim mai bine decat el?