| Autumnleaves7 a întrebat:

Simt ca nu sunt destul de sociabil si bagacios cu fetele, cred ca ele ar vorbii mult mai mult cu mine dada le-as baga in seama.As vrea sa ma schimb, dar tot raman cu o timiditate ascunsa.Ma simt ingrozitor,toata lumea imi spune ca daca nu as fii atat de fraierici,le-as aborda mai mult, treaba ar merge bine.Dar eu.nu fac nimic,nu stiu cum sa ma comport, cum sa le abordez.Nu stiu ce sa fac! cateodata ma oftic sincer, cand vad ca unii nici mai frumosi nici mai inteligenti au mai mult succes.

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Repeti intrebarea si iti inteleg nelinistea,dar crede-ma,nimeni n-o sa te ia de manuta sa-ti explice cuvant cu cuvant ce trebuie sa faci.
Toti am trecut prin momentul asta si nimanui nu i-a fost usor,dar l-am depasit!
Cu prietenul tau cel mai bun,cu amicii tai cum vorbesti?
Si fetele sunt tot oameni,si ele rad,si ele plang,si ele au bucurii si tristeti,clipe bune si clipe rele,nu le vedea ca pe niste supraputeri care-ti vor lua gatul daca te apropii!
Exceptand expresiile deocheate,in acelasi fel in care discuti cu amicii tai,asa vorbesti si cu fetele.
Este cel mai bun mod de a te apropia si esti in totalitate tu,cu glumitele tale, cu zambetul tau, cu felul tau de a fi.
Nu te mai ineca intr-un pahar de apa, lasa timiditatea deoparte si deschide gura, n-o sa te manance nimeni.
Curaj!

| ANONIMANONIMI a răspuns:

Cati ani ai tu? sa stim si noi ce sa raspundem.

| carmenanca a răspuns:

Incearca sa te deschizi :* o sa poti comunica cu usurinta si lasa timiditatea. bafta cu fetele.te pup