| Criiss16 a întrebat:

Am o problema sa zicem asa destul de ciudata.Problema e ca nu-mi place sa merg singura pe strada! Ma simt foarte ciudat.nu stiu de ce.Cand sunt cu un prieten nu am nimic dar cand sunt singura nu stiu.chiar ma simt ciudat! Mai ales cand lumea se uita la mine. Ce as putea sa fac? Stiu ca probabil o sa va radeti dar...

Răspuns Câştigător
| lia a răspuns:

Nu avem de ce sa radem de tine, si eu ma mai simt ciudat uneori si am ceva anisori. Acest lucru tine de increderea pe care o ai in tine insati. Trebuie sa mai treaca ceva timp ca sa reusesti sa te cunosti si sa nu mai ai astfel de complexe.
Eu te sfatuiesc sa mergi la un psiholog sau sa incerci in momentul in care pasesti pe usa sa fii convinsa ca esti frumoasa, arati bine si esti desteapta. Cred ca toate acestea ti se intampla si din cauza prietenelor tale despre care vorbeai anterior, pentru ca ele iti spun ca nu esti cool, dar va trece repede perioada asta happy

4 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Sau un hamster in buzunar

| monyk a răspuns:

Buna, nu e nimic de ras in asta, dar sfatul meu e sa ai incredere in tine si sa lasi teama deoparte...nu trebuie sa te simti ciudat sau umilita, pentru ca nu ai de ce esti o fiinta umana care are nevoie poate de un mic ajutor al unui psiholog care te-ar putea indruma sau poate sa vb cu parintii tai mai mult, sa capeti incredere in tine, sa stii ca nu ai de ce sa te rusinezi daca se uita lumea la tine, sau poate e doar in mintea ta.

| Ben. a răspuns:

Ia-ti un catel.

| alina_8356 a răspuns:

Ar fi mai bine sa vb la telefon cand mergi pe straga singura, eu fac acest lucru cand sunt pe straga singura si ma face sa ma simt mai bine