| Criiss16 a întrebat:

Am o problema sa zicem asa destul de ciudata..Problema e ca nu-mi place sa merg singura pe strada!Ma simt foarte ciudat..nu stiu de ce.Cand sunt cu un prieten nu am nimic dar cand sunt singura nu stiu..chiar ma simt ciudat!Mai ales cand lumea se uita la mn..Ce as putea sa fac? Stiu ca probabil o sa va radeti dar...

7 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Stiu exact cum te simti.Asa pateam si eu acum cativa aniwinking
Trebuie sa ai mai multa incredere in tine si sa incerci sa iesi din cand in cand singura pentru a te acomoda.winking
Succes!big grin

cami
| cami a răspuns:

Fi tare, si rezista!
Asa faceam si eu.nu putea sa merg nici la magazin, fara cineva[cand mg la scoala, ne adunam toata "satra"]... dar, a venit vremea liceului...toate fetele in parti diferite...si?! m-am descurcat, la-nceput mi-a fost mai greu, dar cu timpul m-am obisnuit.
asa o sa faci si tu.

eileen
| eileen a răspuns:

Stiu perfect prin ce treci. Cand aveam varsta ta, nu suportam sa merg nici la paine singura, aveam impresia ca toti ochii sunt pe mine si nu in sens admirativ... dar am invatat cu timpul sa am incredere in mine, sa nu imi pese ce cred necunoscutii de pe strada despre mine, in limita bunului simt. Eventual, ca sa treci mai usor peste teama asta, asculta muzica atunci cand mergi pe strada singura. Dar ai grija la traficwinking

| greg a răspuns:

N-ai personalitate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ok sa-ti displaca. Si eu ma plictisesc singur pe strada. Ia-ti un radio cu casti si nu-i mai baga in seama pe privitori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia-ti un catelstraight face

| mIsTeR a răspuns:

Ti se pare tie...asa mi se mai intampla si mie dar u daca nu te uiti la pers respective ei nu se uita la tine...si incearca sa ai mai multa incredere in tine...