| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara TPU. pentru a pune aceasta intrebare atrebuit sa consum un pahar in plus pentru ami face curaj. am 24 de ani in urma cu 2 ani m-am despartit de iubit mea de la acel moment mentiones ca am fost impreuna 2 ani dintre care 1 an am locuit impreuna. in cei 2 ani in "care suntem despartii si acum" am tot tinut legatura mai des sau mai rar dar n-am intalnit si au fost momente de tandrete intre noi problema este ca eu am incercat sa imi fac o alta relatie dar nu a mers toare au esuat la fel si ale ei, plus ca nici la capitolul sex eu nu am avut prestatiile pe care le aveam cu ea, ma stiu cum eram cu ea in pat cu ea dar cu alte fete parca nu eram la fel de bun ca si cu ea "fosta". ma tot gandesc la ea. si nu reusesc sa ma inteleg dc dupa 2 an ma gandesc la " cum eram noi", nu vreau sa ma impac cu ea dar totusi ii simt lipsa ii duc dorul, ma ingrijoreaza prblemele ei. Ce este cu mine

4 răspunsuri:
| gd001 a răspuns:

Vezi ce este si cu ea, ea ce simte? Puneti gandurile in ordine si ia o decizie definitiva. poate e chiar sufletul tau pereche sau poate nu.

| cgeorge1993 a răspuns (pentru gd001):

Stiu ca si ea inca mai are sentimente pentru mine dar... dar

| gd001 a răspuns (pentru cgeorge1993):

Ori actionezi ori stai deoparte. iubirea nu trebuie gandita ci simtita.fa ce simti nu te mai inconjura de prejudecati. Am patit si eu anumite lucruri in viata si apoi am regretat ca nu le-am facut iar asta m-a facut sa imi schimb gandirea si profit cat pot de ceea ce imi place. Ai grija!

| domnuleu23 a răspuns:

Intrerupe definitiv legatura cu ea, cand esti dependent de ceva pur si simplu stai departe de acel lucru, asa si cu oamenii, creierul nu face diferenta dintre o persoana sau un drog din moment ce se secreta exact aceleasi chimicale ale placerii.