| Daniel_Adochiței_1997 a întrebat:

TPU, va cer un sfat.
In urma cu 3 luni a aparut o fata care imi placea, si ea ma placea. Ea avea o relatie de doi ani. Atunci s-a despartit de acel baiat, am fost 3 zile impreuna, dupa care s-a impacat iar cu el si dupa o saptamana ne-am combinat iar si de data asta a durat 2 saptamani "relatia" noastra. Dupa care s-a impacat din nou cu fostul ei iubit. Si, in urma cu doua saptamani ea iesise in club cu o prietena( fara iubitul ei) si am iesit si eu. am dansat cu ea, ne-am sarutat(cu toate ca nu vorbisem deloc cu ea de la ultima despartire) si acum inca vorbesc cu ea, ma atasez din ce in se mai mult de ea. Ea mi-a zis ca ma iubeste dar nu se poate detasa de iubitul ei atat de usor, a devenit o parte din viata ei. Si o cred ca tine la mine. Ce m-ati sfatui, sa continui sa "flirtez" cu ea sperand sa se desparta de tot de iubitul ei sau sa o las balta?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

O sa te intristez,dar mai bine o fac eu,decat sa ajungi sa disperi singur peste vreo cateva luni.
Pentru ca,incet dar sigur,te indragostesti de o fata nepotrivita.
Ea este intr-o relatie lunga,a fost,vrea sa iasa,nu poate,te cauta,te lasa,e complet nehotarata.
Si ca sa intelegi,nu se va hotari niciodata!
O relatie lunga e greu de rupt,intotdeauna ea va fi sensibila la fostul ei si cand iti va fi lumea mai draga, te va lasa, pentru o vorba spusa de el.
Esti singur, liber, tanar, fara incurcaturi si probleme.Crezi ca nu ai dreptul sa tii de mana o fata al carei suflet sa-ti apartina in totalitate?
Sa stii ca pe tine si numai pe tine te vrea,la tine se gandeste si nu compara sarutarile si imbratisarile tale cu ale nimanui?
Esti exact in situatia triunghiului amoros, sot-sotie-amant/a, in care biata amanta, asteapta si imbatraneste ani intregi, sperand sa ia locul sotiei/sotului!
Trezeste-te si nu pune suflet acolo unde nu ti-l cere nimeni!
Nu fii mantaua ei de vreme rea, cred ca meriti mai mult!

| Daniel_Adochiței_1997 explică (pentru greece12):

Multumesc mult pentru sfat. Precizez ca acea fata e in clasa a 9-a, cum s-ar spune e copila. Si sta cu baiatul ala din clasa a 7-a cand era un copil pur. Acea relatie s-a format dintr-o gluma, o prostie, erau doar niste copii.

10 răspunsuri:
| XxBlueRosexX a răspuns:

Hmm cam dificila situatia dar continua la flirtezi cu ea daca vezi ca nu vrea sa se desparta de el laso in pace se vede ca il iubeste...e greu daca te atasezi de ea pentru ca o sa suferi, daca chiar o vrei spune-i ce are de gand sa faca doar sa nu o pui sa aleaga pentru ca sigur il va alege pe el iar tu o sa suferi si mai tare.

Baftawinking

| neutrino a răspuns:

Poti continua linistit daca-ti place aceasta relatie in 3. Dar trebuie sa fii pregatit pentru ca unde-i loc de 3, este loc si de al patrulea.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Tu esti solutia de compromis, ce te faci daca tu o sa ai una stabila o mai cauti? nu e logic

| sofisis a răspuns:

Poti continua joaca asta dar tine minte : cine a inselat cu tine, te va insela si pe tine. Ia imagineaza-ti ca situatia e inversa si tu esti iubitul si se tot desparte de tine ca sa fie cu altul. Apoi se razgandeste si se intoarce la tine..nu e matura deloc si nu intelege ce inseamna o relatie.
Cand iubesti (asa cum zice ea ca te iubeste) nu exista forta pamanteasca sa te tina departe de persoana iubita. E putin amorezata de tine poate...dar atat. Daca era fata serioasa si te iubea, iesea de tot din relatia ei si incerca sa fie cu tinepe bune...
Tu esti acolo doar cand lucrurile nu merg bine cu iubitul. O supara ala...vine la tine. O impaca.te lasa.
Tie cum ti se pare?

| VSynKOn a răspuns:

Da tine tot asa pana te prinde ala cu cativa prieteni si te lasa cu "muia" pe asfalt, fetele sunt foarte proaste in general nu le duce mintea foarte mult de asta face asta, E o curva mai bine laso nu are rost sa iti pierzi timpul cu din astea.

| Daniel_Adochiței_1997 explică (pentru VSynKOn):

Nu e cazul, baiatul e foarte linistit, nici nu se pune problema de bataie. big grin

| Robert_Nicula_1994 a răspuns:

Continua sa flirtezi cu ea; nu s-au raportat reactii adverse...