| WolfgangKreutzfeldt a întrebat:

Bună seara TPU. Voi credeți în dragoste la prima vedere? Si de ce? Eu unul am facut teribila greșeală de a crede si încă de 2 ori și nu am gasit nimic bun ( pentru cei interesați: Uitați-vă la ce întrebări am mai postat crying )

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, cred in dragoste la prima vedere!
Mi s-a intamplat si traim fericiti de 30 de ani!

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru Violleta2022):

Puteți să prevestiți cum v-ați cunoscut?

| vocea a răspuns:

Exista! Am patit-o si eu. Este atunci cand ochii vostri se intalnesc si nu va uitati in alta parte pana cand incepeti sa va cunoasteti!
E ca si cum ai fi in transa! totul e frumos, roz, iti place totul la el, pana se demonstreaza proba contrarie. Aici, incepe "tornada", nemultumirile si regretele

| Daniel9988 a răspuns:

Da...exista!
Eu-un tip nepasator, mereu pus pe glume si petrecaret
Ea-o fata frumoasa, timida, dar serioasa

Sa-a intamplat intr-o zi de vineri.Am iesit de la facultate si nu stiu cum am vazut-o dar mi-a atras atentia.Mi-am zis"Frate, daca nu o inviti in oras, esti un fraier"
Peste o saptamana eram deja la un PUB servind un cocktail impreuna.Ne-am intalnit timp de un an, dupa care am inceput o relatie serioasa.Acum suntem casatoriti si urmeaza sa avem un bebe.

| AdelaElena88 a răspuns:

Sunt mai mult ca sigura ca NU exista dragoste la prima vedere, exista doar atracție, care poate fi ori fizica, sau mentala sau ambele; În orice caz, e bien sa arunci mereu o a doua privire.Eu era sa o pățesc o data, însă beția de sentimente nu m-a ținut decât o săptămână ( din fericire pentru mine ) și ii mulțumesc acelui tip cu care nu am fost niciodată ca nu a făcut vreun pas în acea perioada, pentru ca ar fi fost mai mult decât oribil.Am aflat lucruri despre el care nu mi au convenit; ca amica le am acceptat ca iubita, în niciun caz pentru ca i-au relațiile în serios și sunt sigura ca nu ar fi mers deloc treaba. Am fost amici, nu ne am sincronizat niciodată sentimentele și a fost mai binelaughing Cunoscându-l mai bine, mi am dat seama ca nu e ceea ce vreau eu de la un partener. Părerea mea este sa nu mai te arunci niciodată asa repede într o relație pana nu cunoști persoana și nu o cercetezi, ca sa zic asa.Supune persoana respectiva la numeroase teste, mai mult sau mai puțin conștiente. Vezi cum reacționează în situații propuse de tine, decoper o și pana nu ești convins ca e ceea ce vrei într un totul, nu te arunca în intimitate cu ea.mult succes pe viitor și sa fii mai precaut, totuși, sa fii precaut nu înseamnă să nu ai deloc încredere în oameni, ci sa îl lași pe cel de lângă tine sa o câștige, nu sa o ia de-a gata.Multa sănătate!

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru AdelaElena88):

Îți mulțumesc mult pentru răspuns. happy