| Anxiousy a întrebat:

Buna seara TPU, vreau cateva sfaturi. M-am despartit de iubita mea am avut 1 an si 2 luni de relatie, i-am dat papucii pentru ca m-a inselat, am plans toate sentimentele care le-am avut fata de ea, acum simt numai ura si tradare.

Problema este ca sunt cateva fete dragute, care vor sa inceapa o relatie cu mine, si as incepe o relatie cu una dintre ele pentru ca se comporta asa frumos cu mine, doar ca inca mai ma gandesc la fosta cu toate ca simt URA pentru ea, adica daca as incepe parca nu as fi pregatit, as prefera sa las timpul sa treaca dar cred ca acelasi sentiment il voi avea, cum trec de faza asta, i-am spus sa asteptam putin si a spus ca ii este indiferent ca oricum tine la mine (ca poate astepta)

Dar inca mai ma gandesc in trecut cu toate ca trebuie sa traiesc prezentul. Ce sa fac?

10 răspunsuri:
| Miriamm a răspuns:

Esti complet indragostit de fosta ta iubita! Te gandesti la ea pentru ca ai avut totusi o relatie de lunga durata cu ea. Eu am fost cu un baiat 4 ani si am trecut prin multe si ne-am despartit de "n" ori, insa mereu ne impacam pentru ca nu puteam trai fara el. Asa e dragostea! Totusi incearca sa-ti construiesti o alta relatie, daca dupa un timp indelungat, ajungi la concuzia ca nu merge, atunci iti vei da seama singur cat de indragostitr esti de fosta.

| Anxiousy explică (pentru Miriamm):

Nu te-a inselat.

| Mihaelaa98 a răspuns:

Eu zic sa iesi afara cu niste prieteni si sa va distrati ca sa uiti de toate. Sau daca tii chiar asa mult la fata ai putea sa ii mai acorzi o sansa.Dar asta o faci pe riscul tau pentru ca s-ar putea sa te raneasca din nou. Cel mai bine ar fi sa stai o perioada singur si apoi dupa o luna, doua cand iti mai revii sa te intorci la cealalta fata! Bafta!

| Anxiousy explică (pentru Mihaelaa98):

Sa acord o sansa daca m-a inselat? laughing Indragostit poate am fost, dar prost niciodata.

| Fabian20 a răspuns:

Gandeste-te decat ca te-a inselat, nu mai are rost sa te gandesti la ea deloc...si vezi profita acum de ocazia de a te cupla cu fata de care zici ca poate vine altu care stie ce vrea ei ii place de el si te uita chiar daca ti-a zis ca tine la tine si ramai cu buza umflata...bafta

| Oana92 a răspuns:

Ai nevoie de putin timp sa treci peste, sa iti vindeci ranile si sa poti sa o iei de la capat. iar daca acea fata are o minima importanta pentru tine nu incepe acum o relatie cu ea, ci cand esti vindecat, nu incerca sa uiti pe cineva cu ajutorul altei persoane pentru ca atunci cand vei uita trecutul nu vei mai avea nevoie nici de actuala.bafta!

| a răspuns:

Hey! Parerea mea e ca, daca inca ti la fosta ta prietena, nu ar trebui sa incepi o relatie cu altcineva. Deoarece aceasta fata, daca este indragostita de tine, sau se indragosteste pe parcursul relatiei, o sa fie ranita, afland intr-un moment, ca tu te gandesti la altcineva in timp ce esti cu ea.
Eu zic sa nu distrugi si tu sentimente, doar pentru ca ale tale au fost spulberate...
Nimeni nu merita. Nici tu, nici fata aceea.
Asteapta! Timpul le rezolva pe toate.
Si respect din partea mea, si a multora care au sentimente reale! Ai plans pentru/dupa o fata love struck! RESPECT! Asta e IUBIRE venita din suflet, nu ce zice Sophie7...
Sper ca ti-am fost de ajutor. Craciun fericit kiss. Bafta kiss.

| Anne07 a răspuns:

Trebuie sa o uiti ...chiar nu merita sa te gandesti la o fata care te.a inselat.

| Sophie7 a răspuns:

Trecutul e trecut. Părerea mea este că tu ar trebui să începi o relaţie cu fata de care ne-ai spus, cea care se comportă frumos cu tine. Măcar încearcă, nu are ce să se întâmple rău. Aşa vei uita şi de fosta.

Baftă! Sărbători fericite!

| newname95 a răspuns:

Este o vorba: mai bine lingi ranile in 2, decat singur. happy

Inceputul este greu, dar pe urma vei obs ca pentru prietena actuala esti important. tine la tine etc.happy