| mko a întrebat:

Buna seara tuturor, am si eu o mica situatie si nu mai stiu cum sa o lamuresc. Pe la sfarsitul primaverii am cunoscut un baiat pe care am ajuns acum sa il iubesc foarte mult. Vara asta am ajuns sa ne indragostim unul de altul, dar chiar si atunci el imi tot spune ca o sa se impace cu fosta, vara asta am primit tot felul de teste care sa imi puna rabdarea la incercare, gen una dintre colegele lui de la facultate se dadea la el, ii povestea viata ei mizerabila sa ii povoace mila si asa sa il convinga sa se combine cu ea, dupa ce tipa a vazut ca nu are nicio sansa s-a indepartat. Am crezut ca totul s-a rezolvat si o sa putem sa fim impreuna, dar s-a intors fosta si imediat s-au si impacat, mie imi spune ca ma iubeste, ca eu sunt cea cu care vrea sa formeze o familie si tot restul, dar ma deranjeaza ca inca e cu ea. Nu stiu exact care e legatura dintre ei, presimt ca ea il are cu ceva la mana, dar atat timp cat nu am dovezi nu pot sa fiu sigura de asta...cand am vazut ca incepe sa se indeparteze de mine, i-am spus ca eu nu mai vreau sa accept situatia asta, ca vreau sa petreaca timp si cu mine, acum jumate de zi sta cu mie si jumate cu ea. Ea nu este din aceeasi localitate cu noi, dar vine destul de des aici, e foarte posesiva, uneori vreau sa renunt, dar de fiecare data face ceva sa imi dau seama ca el este barbatul vietii mele. Mi-as dori sa imi spuneti ce ar trebui sa fac cu aceasta relatie, i-am dat ultimatum si mi-a zis ca pana in martie tot ce e cu ea se va termina, mi-a zis ca o sa faca tot posibilul sa petreaca timp si cu mine, sa fim impreuna si sa ne iubim, dar eu nu inteleg de ce vrea sa mai fie oficial cu ea de vreme ce nu o mai iubeste? Eu psihic nu stiu cat o sa mai rezist, am slabit foarte mult, si am si probleme cu inima, nu vreau sa imi fac inima rea si sa patesc ceva, dar nu vreau sa renunt nici la el...ce ar trebui sa fac?

8 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

"...dar de fiecare data face ceva sa imi dau seama ca el este barbatul vietii mele." Sa inteleg ca te multumesti cu atit de putin, cu unul care din cand in cand doar te face sa sari cu inima pana la cer, iar in rest se uita dupa alta? Barbatul vietii tale poate ca nu it va face cine stie ce ca sa iti demonstreze asta, insa sigur nu se va mai uita dupa alta cit va fi cu tine, tu vei fi totul pentru el, si el, de nu va fi cu tine, ziua se va gindi la tine, si noaptea va visa cu tine, si va muri de dorul tau pana ce va veti revedea?
Lasa-l. Se joaca cu inima ta. Si eventual si cu a celeilalte. Iar daca nu poti sau nu vrei, provoaca-l. Spune-i sa se decida, ori cu tine, ori cu ea. Si daca chiar vrea ceva serios cu tine, o va lasa pe ea, desi eu nu prea cred asta.

| Drolja a răspuns:

Sărbători fericite și un 8 martie fericit! O să faceți o „familie" pe cinste!

| Violleta2022 a răspuns:

Eu i-as fi tras demult un sut in dos!
Un asemenea barbat nu va fi niciodata al tau sau unei singure femei, este un ipocrit cu 2 fete, care nu te iubeste deloc, doar profita de tine!
Sfatul meu: da-i un sut in dos cat poti de repede! gasesti baietii foarte buni destui, care nu te-ar trata ca pe roata de rezerva!
Crede-ma ca esti mult prea naiba asta nu-i dragoste, este manipulare si joaca cu sentimentele tale.

| Oana92 a răspuns:

Da, asa un barbat mi-as dori si eu. Care sa ma iubeasca pe mine, dar sa o arda cu alta, caruia sa ii dau ultimatumul si el sa inteleaga ca mai are jumatate de an la dispozitie, nu jumatate de ora, care sa ma foloseasca pe post de amanta in timp ce se afiseaza cu tipa pe care nu o mai iubeste. Cata drama!

Tipul asta nu te iubeste nici cat iubesc eu sportul! Daca te linisteste cu ceva, cel mai probabil nici pe prietena oficiala nu o iubeste.
Stabileste-ti teluri mai intalte!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt de acord intru totul cu raspunsul Grettei. Un baiat sau barbat adevarat care chiar stie sa iubeasca o fata sau femeie nu ar face asa ceva. Nici macar nu a avut bunul simt sa fie sincer cu tine, sa-ti spuna de ce s-a impacat cu ea daca el era intr-o realtie cu tine. Oricat de mult ai tine la el, cu cat renunti mai repede cu atat vei suferi mai putin. Nu ai nimic de pierdut, nu trebuie sa-i dai "ultimatum" de cateva luni ci sa pui punct cat mai repede. Daca chiar tine la tine ti-o va dovedi!

| EzeQuielz a răspuns:

Lasă-l, nu mai vorbi cu el.

| AleCuRaspuns a răspuns:

F-al gelos

Răspuns utilizator avertizat