| 1Nimeni a întrebat:

Bună seara tuturor! În primul rând vreau să vă spun că scriu aceste rânduri cu lacrimi în ochi. În al doilea rând. Da, este tot o intrebare din categoria "o iubesc dar nu putem fi împreuna".
Uite povestea mea:
Sunt elev în clasa a 11-a (acum trec intr-a 12-a). De când am venit la liceu, mi-a plăcut enorm o fată de la mine din clasă. Evident că nu i-am spus niciodată asta din moment ce ea are prieten de vreo 5 ani! Și nu orice prieten. Ci un baiat de bani gata, fiu al unei persoane foarte importante (nu dau nume). Odată cu trecerea timpului, sentimentele mele au devenit din ce în ce mai puternice. Noi suntem prieteni foarte buni. Ne înțelegem super. O ajut și mă ajută de fiecare dată. Cateodată, prietenii mei se supară că îi acord prea multă atenție si fac pentru ea lucruri care nu le-am făcut și pentru ei. Am și făcut școala de șoferi împreună. Doar ca să pot să stau mai mult timp alături de ea. Câteodată ne comportam ca un cuplu, doar ca nu ne sărutam. Ieri seara, sentimentele mele pentru ea și-au atins apogeul. Am mers la o petrecere unde era și ea invitată (iubitul ei nu a fost cu ea). Ce să zic. Am avut o seara superba. Am dansat impreună. Ne-am făcut poze. La un moment dat dansam cu ea și dintr-o dată am strâns-o în brațe și așa am stat pentru un timp. Nu a opus "rezistență". laughing Ba chiar mă strângea și ea. Sincer, poate nu pare cine știe ce dar a fost unul dintre cele mai frumoase momente din viața mea. O iubesc ENORM! sad. Dar nu pot să fac absolut NIMIC crying. La urma urmei cine sunt eu să mă bag într-o relație de 5 ani? Nu s-ar uita ea la mine, care sunt un nimeni pe langa iubitul ei actual.
Peste câteva luni, el o să plece in Marea Britanie la facultate. Am întrebat-o: "Și cu tine cum rămâne?" Iar ea mi-a răspuns: "Acum asta e. o sa încercam să vedem daca mai merge. Dacă nu. Asta e. Viața merge înainte". Cred că asta ar fi șansa mea. Dar totuși. Nu știu dacă s-ar uita ea la un baiat de la țara care provine dintr-o familie de clasă sociala medie. și totuși, îmi câștig proprii bani (lucrez in Internet Marketing). care sunt bani frumoși. Aș putea să o fac fericită. Credeți că toamna asta ar trebui în sfârșit să mă descarc după atâta timp? (oricum ea poate și-a dat seama). Îmi e foarte teamă de ce ar urma.
O iubesc enorm de mult și mă doare inima că ea nu știe și nu cred că o să știe vreodata ce simt. Credeți-mă că nu mai suport viața asta.
Poate v-am plictisit cu textul ăsta enorm. Dar simțeam nevoia să mă descarc. Vreau niște sfaturi în legătură cu ce aș putea să fac. Sunt atâtea fete care sunt atrase de mine dar eu am ochi doar pentru acea fata. sad E tare greu. Au fost unele nopti în care pur și simplu voiam să nu mai trăiesc.
O seară plăcută tuturor și sper că această întrebare nu se va pierde in oceanul de întrebari care sunt puse în fiecare zi pe TPU. sad

8 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Spune-i tot ce simţi, n-ai nimic de pierdut, poate doar de câştigat.

| 1Nimeni explică (pentru AikkoxD):

De câștigat nu știu sigur, dar de pierdut o să o pierd pe ea de tot... sad
Deasemenea, vă mulțumesc tuturor pentru răspunsuri! O să iau în considerare ce ați scris happy

| AikkoxD a răspuns (pentru 1Nimeni):

De ce să o pierzi? Majoritatea fetelor apreciază sinceritatea şi, din câte spui, nu îi eşti chiar indiferent.

| BlackheartQueen a răspuns:

Bună!
Pari un băiat foarte bun. Nu văd de ce te-ar respinge. Între voi au existat multe apropieri și in tot acest timp, ea nu te-a respins niciodată. Din moment ce ți-a spus că este posibil ca relația ei actuală sa nu mai existe mă gandesc că șanse sunt. Altfel ar fi putut spune că il așteaptă pe el sa vină in țară, că vor ține legătura sau că o să îl viziteze curând. Dar nu a făcut asta. Ia-ți inima în dinți si spune-i. happy Invit-o la o cafea și discutați. Fii sigur pe tine, fii bărbat. Îți urez multă baftă! O seară plăcută și ție!

| sabin89 a răspuns:

Pai mai, cum crezi tu ca te-am putea ajuta noi? Nu putem noi sa patrundem in sentimentele tale sau ale ei si nici sa le influentam cumva. E o problema a ta personala. Vezi si tu ce poti sa faci. Daca ai asteptat pana acum, eu zic sa mai astepti inca o juma de an sau cat mai e pana pleaca individul si atunci apele se vor limpezi. Veti putea face niste pasi mai concreti. Intre timp, mai cauta prilejuri sa o mai strangi in brate sau macar de mana si priveste-o...intr-n fel anume. Succes!

| greyhound a răspuns:

Nu sunt dr. Phil sau Oprah dar hai sa-ti zic parerea mea
In primul rand creste-ti o pereche de ***, nu e posibil sa fii fericit in friendzone dar in acelasi timp nefericit. Fa o miscare, spune-i ce simti, de preferabil dupa ce pleaca gagiul in MB
Din ce povestesti, am impresia ca tipa stie ca o iubesti si de aia te tine aproape, dar sta cu ala pentru bani;
cand va pleca s-ar putea sa vina la tine, cand se va intoarce nu pot sa zic ce va fi.
Ca o iesi bine sau rau, oricum trebuie sa vorbesti cu ea, pentru ca se pare ca ratezi niste sanse cu alte fete posibil degeaba.

| sayWhaaat a răspuns:

In primul rand apreciez coerenta in exprimare, mai putin vad asa ceva pe aici.
Acum,referitor la intrebarea ta, as vrea sa-ti spun ca o vei castiga pe fata asta, ca in momentul cand ii vei spune ca o iubesti va renunta la celalalt pentru tine, dar asta nu vezi decat in dramele romantice de la tv.
In opinia mea, trebuie sa ii spui fetei ce simti,acum,cat baiatul celalalt e inca in tara, sa nu ai surpriza sa ii spui dupa ce pleaca ala,sa accepte,si sa te dea la o parte cand se intoarce.
In orice caz, incearca sa pui din ce in ce mai putin suflet, si daca te refuza,chiar daca ti se va rupe inima, incepe sa o tratezi ca pe oricare alt prieten, uneori cu indiferenta, dar nu fii nesimtit. Eventual poti rupe de tot relatiile cu ea, pentru ca te va distruge pe interior cand iti va vorbi de celalalt baiat.
Am trecut prin ceva asemenator, daca conteaza la ceva.
Bafta, si curaj!

| Urinak a răspuns:

Nu asa ca n-ati citit tot?