| Ramona87 a întrebat:

Buna seara tuturor. In urma cu ceva timp am avut o relatie de scurta durata cu un baiat care fusese inainte intr-o relatie de 5 ani. Ei bine, timpul a trecut, eu m.am gandit mult timp la el dar pana la urma am inceput o viata noua, cu altcineva. Intre timp el s-a logodit, nu cu cea cu care fusese 5 ani ci cu alta, gen nici cu mine nici cu fosta nu a ramas. Dupa ce am aflat de logodna lui i-am scris fostei lui cu care a stat 5 ani...si am vorbit cate ceva, de fapt eu nu an fost trista cand am aflat de logodna lui dar oarecum imi parea rau de tipa aia cu care a fost 5 ani si am empatizat oarecum cu ea, pentru ca stiu ca l.a iubit mult. problema e una foarte mare: daca acum cativa ani ma obseda persoana fostului meu, acum ma obsedeaza aia cu care a fost 5 ani(nu imi plac fetele), vorbim uneori pe net, ea e logodita acum; si ea si.a refacut viata...problema e ca eu vreau sa fiu prietena cu ea, sa vorbim des.dar vad ca ea nu prea e deschisa cu mine. Chiar nu inteleg de am pornirea asta de a fi prietena cu o necunoscuta practic. Si nu inteleg de ce ea nu ar vrea sa fim prietene. Fostul nostru este logodit cu alta acum deci nu vad motivele. Daca imi puteti spune voi va rog.

5 răspunsuri:
| Ramona87 explică:

De ce crezi ca sunt dusa cu pluta? Ala s-a insurat pentru ca oricum relatia lor era gata cu ceva timp inaintea mea, plus ca dupa mine au mai fost si altele deci nu vad problema, doar ca eu am fost prima de dupa despartirea lor.

Răspuns utilizator avertizat
| Ramona87 explică:

Si un raspuns detaliat si sincer mi-ar fi de ajutor.

Răspuns utilizator avertizat
| Athenaaa a răspuns:

Poate ea crede ca nu a avut un viitor cu fostul din cauza ta