| newanonim a întrebat:

Buna seara utilizatori TPU.Ro
Am o problema cu prietena mea, care a fost virgina si de cand am inceput viata sexuala ea imi spune ca nu se poate excita, nu are fantezii sau jocuri erotice si nu simte cine stie ce in timpul partidei... avem mai bine de jumatate de an.
Ceva sfaturi / idei?

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Daca poti citi in engleza, ai aici un articol:
http://www.mayoclinic.org/......n-20033229
Trebuie sa ai foarte multa rabdare cu ea, iar ea sa isi doreasca sa rezolve problema. Daca nu coopereaza, mai bine o lasi, lucrurile vor evolua catre mai rau.

| newanonim explică (pentru SkyPilot):

Multumesc foarte mult InquireWithin, foarte detaliat acel articol si foarte ajutator.

13 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

E normal e virgina, inca nu a prins gustul sexului, relax, dar totodata ATENTIE MARE! odata ce va da de gustul sexului va vrea sa incerce si altceva.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Like pentru raspuns si megalike pentru nume!

| corbulalbrosu a răspuns:

Vezi ce patesti cand tii mortis sa ai o prietena virgina.De multe ori in astfel de cazuri se intampla sa patesti asa si sa o dai in bara.Nu ai ce-i face, are libidoul scazut din nastere, asa a fost programata genetic si acesta "meteahna" nu se poate vindeca. Va trebui sa te multumesti/obisnuiesti sa ai langa tine toata viata o femeie careia sexul ii provoaca oroare, repulsie.Si din pacate in astfel de cazuri cu trecerea timpului dorinta sexuala se diminueaza continuu iar sentimentul de oroare fata de sex se va amplifica.Fiecare cu norocul sau. Sfaturi - schimba-o. Idei - cand ai chef de sex apelezi la vecina.

| Emilian65 a răspuns:

In timpul actului sexual, incearca sa discuti cu ea despre relatia voastra, sa o alinti mai mult, s-o mangai, sa nu fii dur cu ea, sa va protejati si ai sa vezi ca totul se va schimba.

| LoveSleep a răspuns:

Dacă stă pe spate și se gândește cu ce să se îmbrace mâine clar că n-o să se excite.
Dacă preludiul e de 2 minute la fel va fi și sexul. Menține-l până când simțiți amândoi că sunteți excitați la maxim, iar apoi începeți. Dacă sari direct cu puța, e clar.
Salut.

| newanonim explică (pentru LoveSleep):

Preludiu dureaza mai mult de jumatate de ora, nu stiu la ce se gandeste...

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru newanonim):

E inca incordata, habar nu are ce se intampla, scapa de ea si cautati alta buna

| corbulalbrosu a răspuns (pentru newanonim):

Ar fi cazul ca prietena ta sa se adreseze unui medic psiho-sexolog.

| Alcyon a răspuns:

Problema o reprezinta varsta. Femeile se trezesc mai greu ca barbatii. La 17 ani, o femeie nu se cunoaste suficient de bine dpdv sexual ca sa simta mare lucru.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Cred ca e oarecum normal, de obicei virginele prind "gustul" meu greu. Da' si cand dau de gust...laughing
Acum sincer, a cam trecut ceva vreme (depinde si de cate ori ati facut-o in astea 6 luni). Ar trebui sa comunicati mai mult, sa nu treceti niciodata peste preludiu si explorare. Ideal ar fi sa o faci tu sa-i placa sexul, sa ii gasesti zonele erogene, sa o inveti unele lucruri. Pentru toate astea trebuie rabdare, si muuuulta comunicare. Crezi ca esti pregatit?

| PRICOAMW a răspuns:

Eu cred ca e problema la tine, incearca pilula albastra uneori poate sa faca minuni.Si nu o mai forta zilnic las-o mai moale ca in 2 minute nimeni nu s-ar excita.

| newanonim explică:

Va rog, fara sfaturi gen "Scapa de ea"/"Daca vrei sex apeleaza la vecina"

As vrea cat mai multe idei
Detalii: are 17, cu mine a facut-o prima data, partidele le pot inumara pe degetele unei maini asa ca sa nu va ganditi ca zi de zi facem asta si ca o silesc, niciodata n-am fost hop-top am avut grija sa fie si preludiu,