| Unkanon a întrebat:

Buna seara,
Zilele trecute am fost la o petrecere cu o buna prietena de care eu ma simt oarecum atras. Povestea este ceva mai lunga, ne-am intalnit foarte des, am dormit impreuna insa doar atat..pana la petrecere.
Ne-am ametit putin amandoi, innevitabil a urmat un sarut apoi altul. La sfarsitul noptii ne-am trezit amandoi sarutandu-ne foarte pasional cam peste tot, insa am ramas la saruturi si atat.
Urmatoarea zi mi-a spus ca tine foarte mult la mine.dar nu pentru o asemenea relatie si ca nu ar vrea sa se schimbe cu nimic ce este intre noi, sa fim ca inainte.
Cam greu, ce sfaturi imi puteti da in acest sens?
Precizez ca am 20 ani si sunt baiat.
Multumesc happy

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Continuati tot asa iar daca sunteti in stare sa duceti relatia pe o treapta superioara, nu ezitati s-o faceti. Tineretea trece pe langa voi si este pacat s-o risipiti fara rost. Incearca sa fii mai activ, mai insistent. Succes.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

"Nici eu nu m-am gandit la mai mult, stai linistita, chiar daca stii saruta foarte bine, nu cred ca esti in stare sa-mi tii pasul intr-o relatie.Dar a fost misto oricum orele alea big grin " Si boom, te pui tu deja mai sus ca ea. Iubesc chestiile de genu