| anonim_4396 a întrebat:

happy... Situatia este: Am 16 ani si am inceput sa vorbesc cu un barbat de 43 de ani pe internet. Ne-am dat numerele de telefon si apoi am continuat conversatia noastra. Vorbim din noiembrie (2013), eu am inceput sa simt ca ma indragostesc de el. Si el imi spune ca ii place de mine si ca ar vrea sa fim impreuna. Problema este ca nu stiu sa-l cred sau nu?... vorbim despre orice, iar toata ziua imi trimite mesaje. Ar putea sa minta? De ce ar faceo? Ajutor va rog!winking

26 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu nu l-as crede si ar fi bine daca ai face la fel

regis
| regis a răspuns:

Este putin probabil sa minta. Si eu as vrea la 43 de ani sa fiu cu o fata de 16 ani...
Intrebarea e de ce ai face-o tu.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
draga mea..stiu ca la aceasta varsta totul pare roz pentru voi, sper sa nu fie adevarat ceea ce povestesti tu si ca este doar in imaginatia ta, iar daca este adevarat, ca mama, nu pot decat sa iti zic sa te opresti pana nu e prea tarziu...ce Dumnezeu fata mea, tu chiar nu realizezi? el 43 tu 16 anisori? chiar cedati la toate vorbele magulitoare care va sunt adresate? pe facebook toata lumea iubeste pe toata lumea, se pupa/se iubesc/vorbe dulci..doar atat.dar nu cu o persoana care ar putea fi tatal tau.el stie ce doreste de la tine, dar tu...tu ce doresti de la "relatia" asta? Doamneee nici nu vreau sa ma gandesc..nu e posibil asa ceva. daca ar putea sa minta? normal. minte cu nerusinare...ar fi bine sa iti schimbi si numarul de telefon/pagina de facebook pana nu e prea tarziu..de corupere de minori ai auzit? de trafic persoane ai auzit?
O zi bunahappy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Se numeste pedofilie, si e plin internetul de ciudati ca asta

| neutrino a răspuns:

Eu sper ca este doar o gluma din partea ta, ar fi trist pentru tine daca ar fi real. La 16 ani trebuie sa visezi sa te pupi cu baieti de varsta ta, nu de varsta tatalui tau.

| Fatamuntilor a răspuns:

Marturisesc ca stau de ceva timp cu postarea in fata nestiind ce sa raspund...
Draga mea,internetul e plin de pedofili, care,, vaneza ' tinere naive ca tine.Le,, duc'' cu vorbe dulci, le fac sa se indragostesca de el.Nu cred ca vrei sa stii ce urmeza!
Urgent termina orice relatie cu acel barbat! Schimba numarul de telefon, sterge-l din lista de de mess, si vorbeste cu parintii tai!
Nu e normal ca o tanara ca tine macar sa se gandeasca ca ar fi cu cineva mai mare ca parintii tai!
Iesi la plimbare cu prietenii, mergi la scoala, socializa cu tineri de varsta ta!
UITA-L!

| PedoBarbie a răspuns:

Hmm. Nu! Clar!

| PedoBarbie a răspuns (pentru PedoBarbie):

Adică să nu continuaţi relaţia.

| Alcyon a răspuns:

Draga mea, ai mare grija cu cine conversezi pe internet, ca-s fel si fel de oameni pe lumea asta. Un barbat normal, la 43 de ani, nici nu s-ar gandi sa agate in felul asta o fata de 16 ani. E clar ca-i ceva necurat la mijloc. S-ar putea sa fie vreun pervers sau vreun peste, in cautare de fete pe care sa le oblige sa se prostitueze. Sfatul meu este sa rupi orice legatura cu acest om si sa iesi cu baieti de varsta ta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fata draga, opreste si telefon si tot.Ce Dumnezeu ti-a zis de ti-a sucit mintile? Cum sa ceara un barbat de 43 sa fie cu o fata de 16, decat daca urmareste sexul? Opreste-te pana nu pici in plasa lui si pe urma iti pare rau de ce ai facut.Asa ceva nu este cu putinta. Dumnezeule mare.Este mai mare decat parintii tai cred.Iti dai seama in ce vrei sa te bagi?

| fetitzabunasinebuna a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa sunt fetele in ziua de azi.
Vor distractie cu bosorogi.
Nu ai ce sa le faci, fete naive.
Imi plesneste capu` de nervii. cum doamne sa te " indragostesti " de un mos de 43 de ani.
Ori sunt eu nebuna si foarte comunista, si probabil asa-i moda acu`, ori majoritatea fetelor din ziua de azi sunt niste tarfe, scuzati-mi limbaju`.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In relatii nu e atat de importanata diferenta de varsta. Dar importante sunt dezvoltarea intelectuala si maturitatea emotionala. Daca aveai 25 de ani si diferenta de varsta atat de mare, nu era chiar un impediment de netrecut. La 16 ani, este. Barbatul in cauza te manipuleaza, stie ce vrei sa auzi si se conformeaza. Acum nu stiu daca vrea doar sa face sex cu tine, sa iti vanda organele sau e sociopat, dar ceva sigur e in neregula cu el.

De ce te-ar minti? De ce nu? E o varsta la care natura se cam joaca cu mintea barbatilor, cam cum se joaca cu a voastra in perioadele "deosebite" ale lunii. Vrea sa-si dovedeasca ceva, e frustrat, obsedat, etc. Motivele pot fi foarte multe iar tu, la 16 ani, nu ai capacitatea de a face diferenta intre sinceritate si interes.

Dar cu tine ce e in neregula, din moment ce te regasesti in situatia asta? Probleme cu parinti? O dragoste neimpartasita? Ai fost tradata? Simti ca oamenii nu te inteleg?

| manuel72 a răspuns:

E clar ca stie ce sa spuna, cum si cand sa spuna, iar tu te-ai atasat de el pentru ca-i atent si te face sa te simti altfel decat te fac sa te simti colegii si prietenii de varsta ta.Nu-ti pot da un sfat, dar esti inca minora si trebuie sa ai grijaca societatea te va judeca pe tine ca o fata naiva si usoara, iar pe el ca un pedofil.Am vazut comentariile deja postate, si ma intrebam daca ar fi fost invers, el sa fi avut 16 ani iar ea 43? Ce-ati fi spus? Da-i bataie baiete! ...are ce te invata! ...norocosule! Aveti o mentalitate de babe.

Răspuns utilizator avertizat
| benga94 a răspuns:

La 16 anisori esti foarte naiva daca crezi asa ceva! Si eu cind voi avea 40 de ani as vrea sa am o pustoaica de 16 ani oricine ar vrea, el e normal sa fie disperat dupa tine cred ca e de aceiasi ani cu tatal tau! Eu zic sa iti gasesti un baiat de maxim 20 de ani si sa stai cu el nu sa iesi cu bunicul pe strada, el vrea sa te ***...a si el ca na are o virstra, tu esti tinara ce sa cauti cu asa ceva oricit de multi bani ar avea, nu mai vorbi cu el ca o sa iti strici viata!

| Kirito21 a răspuns:

Ai doar 16 ani inca nu stii ce este dragostea dovada faptul ca ne spui ca te-ai indragostit de o persoana cu care doar ai vorbit la telefon big grin Si ai fi uimita sa afli cate motive ar putea avea sa te minta incearca sa nu fii atat de naiva nu vezi cate lucruri se intampla in ziua de astazi? Nu te uiti la stiri? Si in ceea ce-l priveste pe acest individ daca era intreg la cap nu incerca sa seduca o copila de 16 ani. Eu te sfatuiesc sa incetezi aceasta "relatie" pentru binele tau.

| fetitzabunasinebuna a răspuns:

Esti cu capu`? Scuze ca iti spun.
Doamne, sunt baieti in lumea asta si de varsta ta.
43 de ani? Doamne e un mos, bosorog. ce dracu nu te-ai prins, vrea sa te **** sa te lase gravida si sa te termine pe viata gen Roxana Babenco.
Nu stiu ce e in capul unora ca voi.
De ce cu el? Ce sa-ti placa la el? Burta aia de rinocer terminat? Ridurile? Pielea lasata?
" Ar putea sa minta? De ce ar face-o?"
Atat de naiva esti tu mai copilo.
Vrea sa isi bata joc de tine.
Din cauza unora ca voi tara noastra v-a ajunge jos. jos de tot, mai jos decat este acum
Eu zic sa pui punct acestei relatii, sa-ti schimbi nr ca nu mai scapi de el.
O sa te ademeneasca si o sa vezi tu mai tarziu cand o sa apari pe site-ul acesta cerandu-ne ajutor " Cum sa scap de o sarcina ".
Renunta fato ca sunt sute si mii de baieti de varsta ta [ 16.17.18 ani ].
Doamne. cu un barbat de 43 :O. tu gandesti?
Imi e mila de tine daca no` sa te lase ala in pace.
Bafta.

| anonim_4396 explică (pentru fetitzabunasinebuna):

Daca la 43 de ani o sa arat asa,cum ai zis tu – burta,riduri, pielea lasata, bosorg, etc. – inseamna ca ar trebui sa ma cam impusc, pentru ca deja am facut 40.Asta ar fi una.A doua – daca noi suntem expirati la varsta asta, ce va faceti voi, fetele astea micile cand va apropiati de 30? La 35 o sa fiti babe? Sau cum e? Nu? Cum poti sa zici de unu` de 43 ca-I ``rinocer terminat``? Pai daca te-aude Paul Walker nu se rasuceste-n mormant? E frumos ce faci tu?
http://stirileprotv.ro/......ieten.html

| ywar a răspuns (pentru fetitzabunasinebuna):

Intentia ta e buna si o apreciez pentru ca o trezesti la realitate oricare ar fi ea. Dar. exista un dar... Cine ti-a spus tie ca un barbat la 43 de ani e bosorog si de unde ideea cu burta de rinocer terminat? Nu e cam fortat? Tu crezi ca pielea face un om mai nobil? evident ca si eu as sfatui-o la fel sa incerce sa isi gaseasca pe altcineva pentru ca acle ar putea fi un pedofil. Ar putea fi... nu zic ca este.

| Unstopable a răspuns:

Daca nu ti se pare ca e pedofil... nu ai nimic de pierdut laughing)

| Suleyman a răspuns:

Da poate sa te minte.

| spyyns a răspuns:

In primul rand iti raspunda la intrebari si dupa iti explic.
"Ar putea sa minta?" Da
"De ce ar face-o?" Pentru ca esti o fata frumoasa si vrea sa isi "bata joc" de tine pentru ca te-a vazut mai mica si mai naiva, si gata daca iti da 1000 lei o sa fi cu el impreuna.
Si la varsta ta de 16 ani sa stai cu un om de 43 de ani, sa te casatoresti, sa faci dragoste cu el, sa ai un copil. Te certi cu parinti tai si tu il alegi pe barbatul de 43 ani, cine stie maine, poimani ala moare si tu dupa ce faci nu poti sa tineretea pentru un om care la-i cunoscut pe internet si mai are si 43. Daca ar mai avea 21, 23 mai ziceai da 43.
Sfatul meu si ceea ce ar trebui sa faci chiar acum sa rupi toate legaturile cu el. Daca tot nu te lasa in pace spune-le parintilor sau du-te la politie.

| bohren a răspuns:

In primul rand e diferenta de varsta extrem de mare. deci din punctul meu de vedere este o situatie irealista. de ce nu incerci mai bine sa iti gasesti pe cineva de o varsta mai apropiata?

| gabrielaasamy a răspuns:

Eu ti-as sugera sa nu il crezi. Asa am facut si eu mai de mult. Daca o sa fiti impreuna el o sa vrea sa va intalniti si sa isi bata joc de tine. Lasa-l in pace dai BLOCK....Sa ai grija de tine

| Rome0Oo a răspuns:

Gandeste-te k is multi maniaci de astya care asta fac vor sa strrice viitoru unei fete (16)ani lasa-i dai ignor cautati unu de teapa ta ala ar putea fi taicatulaughingcanca cu picioarele pe pamant mai fatahappy

| DORU73 a răspuns:

O iei razna?
e mare diferenta si viata este fff scurta
bucurate de tineretea ta alaturi de cineva cu varsta apropiata tie---
bafta---