| structural a întrebat:

Buna ziua tuturor, si la multi ani Romania
Povestea mea este urmatoarea, am cunoscut o fata pe la inceputul anului universitar, ea este anul 1 la facultatea eu mai mare cu vrea 3 ani la masterat, am inceput sa vb cu ea, dar se pare ca incet cu incet am inceput sa ma indragostesc de ea, nu stiu daca ea simte acelasi lucru, vorbim zilnic, uneori la telefon, mesaje chiar si pe internet cand am timp, tot timpu cand ii trimit mesaje imi raspunde, iar de cate ori am invitat-o la suc, la cinema a acceptat, in mare parte as zice ca si ea simte ceva, dar nu stiu exact, de cate ori am invitat-o cred ca sa simtit prost ca am platit eu consumatia toata, sper ca accest lucru sa nu fie o problema. Apelez la ajutorul vostru imi trebuie un sfat cum sa incerc sa arat ii ca tin la ea si ca imi place de ea, si ca imi doresc cu ea o relatie serioasa, ceva ideea acum de mos niculae ce cadou sa ii fac, eu chiar tin la ea, si nu as vrea sa sufar dupa aceea

Răspuns Câştigător
| UbexFlo a răspuns:

Pai s-a simtit prost daca ai platit tu toata consumatia pentru ca probabil nu e genul de fata materialista.
In legatura cu cadoul.Cumpara-i o floare si un ursulet de plus pentru ca fetelor le plac plusurile sau eventual o chestie care sa se deschida singura si sa spuna sau sa scrie inauntru "te iubesc"sau "I love you".Cam greu de gasit asa ceva. oricum, te sfatuiesc sa-i iei ceva care sa fie reprezentativ dragostei ca ea sa-si dea seama ca o iubesti tongue

3 răspunsuri:
| scumpik99 a răspuns:

Buna
eu cred ca ai deja o varsta la care ai putea sa spui lucrurilor pe nume. Spune-i pur si simplu ca o placi, ca te-ai indragostit, sau ia si sarut-o si vezi cum va reactiona.Iti asumi un risc dar daca nu risti nu castigi niciodata
Bafta
Tia raspuns sora celei care are acest cont

| CandyTetris a răspuns:

Acuma e clar ca te place.Fie asta, fie crede ca esti gayhappy. Nici o fata nu accepta sa iasa in oras de fiecare data cand e chemata daca nu crede ca are ceva de castigat. Cel mai usor ar fi sa o intrebi pur si simplu daca vrea sa iasa cu tine in oras, dar de data asta la o intalnire.In nici un caz nu sari pe ea cu "m-am indragostit" sau "i love you", ca s-ar putea sa fura mancad pamantulhappy. Hope I helped.happy
P.S.: Fetele sunt de la natura zalude asa ca prima oara s-ar putea sa spuna nu, sa nu te simti descurajat, cateodata dureaza putin pana ne trezimhappy

| diana_7664 a răspuns:

Cel mai bun cadou de mos nicolae ar fi sa imi faci o surpriza spunandu-i ca esti indragostit de ea... daca chiar vr un cadou care ar surprinde-o poti sa vorbesti cu ea despre ce s-ar dori de mos nicolae si tu poti incerca sa ii faci dorinta inplinita.Si sfatul meu ar fi sa ii spui cat mai repede ca o placi ca sa nu regreti mai tarziu. Sper ca te-am ajutat. funtitza?:*