| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu nevoie de putin ajutor.Sunt putin confuza!? Sunt cu un baiat de 10 luni pe care il iubesc foarte mult...atat de mult incat in urma cu o luna jumate m-a inselat iar el mia ascuns asta si incepuse sa se comporte ciudat, dar eu mi-am dat seama ca s-a intamplat ce va si tot il intrebam ce iar el refuza sa raspunda mere. Cu cateva zile dupa ce am observat asta am aflat fara sa vreau sa el cu cateva seri in urma m-a inselat si s-a dus cu o fata cu care eu ma intelegeam destul de bine. Iar dupa ce am auzit asta in urmatoarele minute i-am trimis sms ca nu mai vreau sa fiu cu el din acest motiv. Dupa ce ne-am despartit el tot insista cu intrebarea "vrei sa ne imapam?" cu "imi pare rau nu am vrut!" dar eu am tinut ca nu si nu deoarece cand ne-am pus impreuna i-am zis ca nu voi accepta asta. A condinuat cu aceste intrebari vreo 2 saptamani la rand iar de aici mi-am dat seama ca el chiar tinea la mine dar nu atat de mult cum credeam deoarece in tim ce vroia sa se impace cu mine in alea 2 saptamani el era cu alte fete dintre care cu cea mai buna prietena. Eu cand am aflat m-am pus cu cel mai bun prieten al lui ca sa il fac gelos dar intr-un fel mam ranit pe mine ca asa simteam eu deoarece cu cand ieseam cu prietenul lui il vedeam cu alte fete plimbanduse si chiar daca am aratat ca nu imi pasa pe mine m-a deranjat chiar tare. si dupa vrea 3 saptamani de rugaminte nesuportand sal mai vad cu altele am acceptat si mam impacat din nou cu el.Dar acum dupa 2 luni mai am unele remuscai. dupa ce il vad sa sta singur asa la departare dupa ce ascult o melodie mai trista dupa ce vad poze triste si chesti din alea imi amintesc ca m-a inselatsad ce pot face ca sa nu mai am aceste remuscari? voi ce ati face sau ce ati fi facut? cum ati proceda? oare am facut bine? Va rog urgent un raspuns( dau >fundabig grin

9 răspunsuri:
| Neinteresantul a răspuns:

Cine te inseala o data, o va face mereu. Si data viitoare se va ascunde mai bine. Daca tinea la tine si te iubea, nu te insela. Inista cu mesaje pentru ca nu mai are la cine sa se duca... Te vrea inapoi pana isi va face alta iubita. Asa fac toti. Dar mai devreme sau mai tarziu, amandoi va veti da seama ca n-are rost... te-a inselat si ai fost inselata. Niciunul nu se va putea impaca, cu gandul asta. Mai bine va despartiti definitiv decat sa va chinuiti... impacarile dupa asemenea faze, dor mai tare decat despartirile...

| RosseRosse a răspuns (pentru Neinteresantul):

Din punctul meu de vedere nu avea de ce sa insiste cu mesajele din akest motiv..ca nu avea la cine sa se duca.din contra avea chiar o gramada de fete care vroiau sa fie cu el.

| valentinamarinamary a răspuns:

Daca l-ai iertat si vrei sa fi in continuare cu el trebuie sa uiti tot absolut tot si sa nu te mai gandesti la asa ceva, el nu a vrut si ciar te iubeste, te-a inselat o data si a zis ca nu o mai face deci nu o sa o mai faca, tu trebuie sa uiti si sa te uiti inainte ...pentru ca EL ACUM E AL TAU!

| RosseRosse a răspuns (pentru valentinamarinamary):

Da dar faza e ca el zicea si inainte ca nu o sa faca asta niciodata dar...totuji a facut-o

| valentinamarinamary a răspuns (pentru RosseRosse):

Pai.tu i-ai dat a 2 a sansa nu? Deci trebuie sa fie si pentru tine a doua sansa adica pentru relatia voastra, ti-am zis trebuie sa uiti ca si cum o etapa din viata ta s-a sters!

| Nordic a răspuns:

Oricine merită o a doua şansă. Evident, să fi înşeşat de partenerul pe care îl iubeşti foarte mult, e extrem de dureros. Dar cine poate acorda o a doua şansă, trebuie să fie responsabil, deoarece e posibil să te mai înşele odată, sau nu, depinde. Ideea e că trebuie să fi pregătită pentru orice eventualitate. Chiar dacă suferi. Dragostea constă şi în rabdare şi siferinţă. Trebuie să-ţi asumi un risc de care trebuie să fi conştientă cât e de mare. Dar, eu nu cred că aş acorda o a treia şansă persoanei iubite.

| ioanadragalasa a răspuns:

Stiu cum e.Si mie mi s-a intamplat. Daca el umla cu mai multe tot timpul, nu cred ca e un baiat de incredere.Stiu ca te impresioneaza acele mesaje si ca te doare ca il vezi cu alta, dar daca e data aceasta te-a facut sa suferi si nu ti-a fost usor(stiu) s-ar putea sa te mai faca odata.Imi pare chiar rau pentru tine si sper sa iesi curand din incurcatura asta.Succes!

| FaqMember a răspuns:

Ar merita o a doua sansa... adica este si vina ta. uneori trebuie sa ii tii din scurt si ii oferi mai multa atentie etc. Te inseala pentru ca la aia gaseste ce la tine lipseste. de obicei afectiune etc. :D :p Sper ca am putu ajuta. Link: http://faq-comunity.forumulmeu.com/;)

| LaverenceCancan a răspuns:

Daca il iubesti si tu si te iubeste si el atat de tare icat sa treceti si peste obstacolul acesta, da! sper sa poti uita ca ti-a fost infidel si sa va iubiti mult! baftaa! si spor la uitat ca te-a inselat! fii cu ochii pe el dar sa nu isi prea dea seama