| anonim_4396 a întrebat:

Sper sa nu va plictisesc cu povestea mea. In urma cu aproape un an m-am indragostit de un baiat. A fost dragoste la prima vedere nu stiam nimic despre el. Intr-o zi ma uitam prin lista de messenger si am vazut un baiat care avea hi5`ul lui la status, am dat click si m-am uitat la poze era baiatul de care eu m-am indragostit deci aveam id lui in lista. Pa hi5 avea un id (cel nou)l-am adaugat in lista. Pana la urma dupa multe luni am inceput sa stim unul de altul, ma saluta cand ma vede(cand este singur), cand este cu prietenii lui se tot baga in seama(de exemplu el a avut si o iubita cu care a stat 1 luna si ceva eu am vrut sa ii marturisesc sentimentele mele pentru el chiar inainte sa fie cu ea am inceput sa vb mai mult, dar dupa ce am aflat ca are prietena nu am mai vorbit cu el.Cand era cu ea si ma vedea pe mine si prietenele mele ca trecem pe langa ei ma intreba de ce nu mai vorbesc cu el sunt suparata si din astea.Eu nu i-am raspuns si am mers inainte)Dupa ce s-au despartit prietenele mele imi spuneau sa reeiau legatura cu el deoarece ele au stiut ca el inca il mai iubeam, dar nu le-am ascultat si mi-am vazut de ale mele(asta s-a intamplat in vacanta de vara). Am stiut ca trebuie sa plec la mare si am asteptat cu nerabdare momentul acesta deoarece am crezut ca daca ma indepartez de el voi reusi sa-l uit. La mare eram cazata la mansarda unei vile cu familia mea. Acolo la mansarda erau 2 camere cea in care stateam eu cu familia mea si inca una in care statea o alta familie. Familia aceaa avea un baiat foarte frumos si nu imi venea sa cred dar m-am indragostit de el, din pacate pentru el era ultima zi petrecuta la mare, zi in care isi faceau bagajele si erau ocumpati, nu am avut ocazia sa vorbim sa ne cunoastem straight face m-am indragostit de el in ultima noapte in care el statea la vila cand s-a uitat extrem de insistent la mine (eu mi-am intors privirea de la un moment dat credeam ca ma va ajuta)Cand am venit de la mare si am dat fata-n fata cu baiatul de care eu credeam ca il uitasem mi-am dat seama ca inca mai am sentimente pentru el, dar in acelasi timp si pentru celalalt baiat sad Ce ar trebui sa fac in continuare? Ma simt foarte prost si eu nu credeam ca cineva poate fi indragostit de 2 persoane in acelasi timp. Numai stiu ce sa fac, ce mai simt, pe care dintre cei doi ii iubesc sau pe niciunul. Ajutati-ma va rogg!:*

Răspuns Câştigător
| anonimaa a răspuns:

Buna. sa-ti zic ceva. mai toti iubim vara pentru ca vara inseamna FLIRT, relatii de o noapte si nimic serios. sunt sigura ca nu ai fi vrut cu adevarat o relatie serioasa cu tipu de la vila caci...acasa te astepta baiatul tau.
indragostita de 2 persoane mai rar insa iti garantez ca pe tipul pe care il stii de o gramada de timp il iubesti, iar pe celalalt, poate doar il doresti sau il placi putin insa...nimic mai mult.
te sfatuiesc sa te reorientezi si sa vezi daca si tipu' "de acasa" tine la tine ca mai apoi sa formati un cuplu.
si eu la mare am ramas salivand dupa un tip dar nu s-a int nimic, nici macar nu am vbit.deci sigh ar fi cazu' sa uitam si sa ne amintim ca suntem acasa la baietii nostri.
multa bafta, sa ma tii la curent.:*
xoxo

10 răspunsuri:
| Aѕнℓєу♥ a răspuns:

Asta nu's sentimente sau iubire. Faci la fel ca mine.Si eu imi faceam sentimente de acel baiat dar el insa avea prietena si m-am suparat foarte rau. Dar am pus o intrebare si cei de pe TPU au zis ca nu e iubire adevarata.Eu cred ca mai bine il lasi in pace, nu'i distruge relatia cu fata aceea. Tie ti'ar conveni sati strice cineva relatia? NU.Si cu acel baiat pe care l'ai vazut era doar o coicidenta, n'are cum sa te indragostesti dintr'o data.rolling on the floor Hai sa fim seriosi, acum oh go on.

| purpleice a răspuns:

Sincer nu cred ca esti indragostita de baiatul acela de la mare.nici macar nu-l cunosti, o sa-ti treaca repede de el. ce ai simtit tu era atractie pentru baiatul acela, nu dragoste, ti-a placut de el ca era frumos atat.astea sunt flirturi, vara asa se intampla, multi baieti, mici aventuri, dar nici o relatie serioasa, eu zic sa te intorci la primul baiat, cred ca pentru el chiar ai sentimente.plus ca sti unde sta celalalt, ai idul lui sau ceva, pentru ca daca nu e clar ca nu o sa va mai intalniti si nu e cazul sa-ti mai faci sperante.

| escape_5701 a răspuns:

Buna! Parerea mea este ca nu ii iubesti pe pe cei doi, de cel de la mare esti atrasa fizic foarte mult iar pe celalalt il placi. Eu as spune sa incerci ca vorbesti cu cel pe care-l cunosti, sa vezi daca va potriviti si daca puteti avea o relatie. Succes! :*

| angel_2423 a răspuns:

Aѕнℓєу♥ el nu mai are prietena a stat cu fata aia o luna si ceva.Si daca ar fi cu ea in continuare i clar ca nu m-as baga intre ei pentru ca nu sunt genul ala de persoana.Si daca tie nu ti s-a intamplat sa te indragostesti de la prima vedere asta este problema ta dar exista dragoste la prima vedere happy

| angel_2423 a răspuns:

Aѕнℓєу♥ nu sunt genul de persoana care sa distruga o relatiehappysi exista dragoste la prima vedere daca tie nu ti s-a intamplat asta este altceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna ma numesc izabela si as vrea sa iti spun ca tu trebuie sa alegi pe cel care il iubesti cu adevarat si in cel in care poti avea incredere. Eu iti spun sa iti asculti inima si sa il alegi pe cel care il iubesti cu adevarat.Id meu este izabelaizu64. Sper sa iti fie de folos sfatul meuhappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti o proasta

| simona_5628 a răspuns:

Eu ti-as sugera sa-ti urmezi inima si sufletul

| simona_5628 a răspuns:

Ascultati inima si gandeste bine pe cine alegi

| coco95bc a răspuns:

Eu iti spun sa stai cu primul baiat care a avut prietena, doar daca stii unde sta baiatul cu care te-ai intalnit la mare. Parerea mea e sa-ti urmezi inima si sufletul, sa stai de vorba cu primul baiat sa-i spui ca-l iubesti...

Sper sa-ti fie de folos raspunsul meu

Bafta! >big grin