| dhdifbksxix193djjsb a întrebat:

Sstiu ca pare ciudat ceea ce o sa zic dar va rog sa ma ajutati...Nu cred ca exista vreun baiat care sa nu se fi masturbat? Mai devreme sau mai tarziu tot or s-o faca...Am dreptate? Ok o sa va spun problema happy Nu intotdeauna se intampla asa....sunt zile cand se intampla si sunt zile cand nu. Dupa ce ma masturbez si ejaculez incepe foarte tare sa ma usture penisul...e o usturime groaznica. Stiti cumva de ce? Si ce pot face? Multumesc....am 17 ani... apropo big grin Cu parintii nu pot vorbi despre asta tongue

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Se mai intampla man asta pentru ca transpiratia maini e sarata si de aici si durerea, daca presista durerea fa-ti un ceai de mustelel si ai grija la infecti

| mihai69 a răspuns:

Nu prea e clar ce anume te ustură, dar orice ar fi, NU e ceva normal. Mergi totuși și la medic.

| doctorandus a răspuns:

Esti circumcis? Unde te ustura: pielea pe dinafara sau inauntru? Discuta cu medicul de familie.

| Emilian65 a răspuns:

Usturimea de care vorbesti, apare de obicei dupa o masturbare excesiva. Deci evita sa te masturbezi in exces.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-ai dreptate, exista barbati care nu s-au masturbat niciodata. De unde si concluzia ca tu esti onanist, ca de fapt asta era grija ta, cum vei fi perceput de ceilalti.

Usturimea poate avea legatura cu vezica, nu te masturba daca simti ca trebuie sa te duci la toaleta sau imediat dupa ce ai fost. Urina si sperma nu fac casa buna chiar daca ambele ies prin acelasi loc. Daca durerile apar si in alte cazuri, du-te la medic, e posibil sa ai o infectie.

| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

97% din barbati si 80% din femei s-au masturbat. Asa ca a fi onanist e ceva normal. Pentru cei ajunsi la maturitate a nu te fi masturbat niciodata este anormal. Sursa datelor: http://www.merckmanuals.com/......-sexuality