| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU. Am o mica sau mai mare problema. Eu ma masturbez de cateva ori pe saptamana, dar de ceva timp nu m-am mai masturbat. Treaba e ca azi am luat-o in mana si s-a sculat mult mai greu si mai putin(inainte se scula rapid si destul de mult). Pe langa asta capul la stiti voi ce nu statea mereu umflat si era mai mult moale(nu tare ca inainte). Vreau sa ii spun tatalui meu sau mamei mele ca sa pot merge la doctor sa imi faca un contol, dar nu stiu cum(am 12 ani si mi-e frica sa le spun ca ma masturbez). Va rog ajutati-ma. Dau fundita, fac orice. Va rog din tot sufletul.

Răspuns Câştigător
| Mariaa005 a răspuns:

Posibil sa nu te mai excite la fel de tare activitatea asta, dupa un anumit timp ne plictisim de aceleași lucruri in viata de zi cu zi.

Poti incerca ceva nou, sa iei o pauza o vreme sau sa vorbesti cu părinții tai sa mergi la control (desii nu cred ca e altceva )

In concluzie daca întrebarea nu e la "misto" probabil nu e nimic grav si doar nu mai ai placerea aia pentru ca ai exagerat putin si "te-ai plictisit " practic, insa nu e rau daca mergi si la control pentru siguranța )

| AndreiTpuMolostina a răspuns (pentru Mariaa005):

Multumesc muuuuulllt. Dar cum as putea sa le spun. Imi este un pic rusine.

| Mariaa005 a răspuns (pentru AndreiTpuMolostina):

Sincer e incomod dar pana la urma si ei au facut asta macar odata

16 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Dap, use it or lose it.

| AndreiTpuMolostina a răspuns (pentru doctorandus):

Adica

| doctorandus a răspuns (pentru AndreiTpuMolostina):

Cauta pe Google:

sex use it or lose it

| ywar a răspuns:

La 12 ani in loc sa citesti, sa faci sport, sa cresti spiritual tu te masturbezi. Auzi, iti dau o idee: ia-ti-o in gura, adica fa-ti singur sex oral. Asta e un next level. Ia vezi, poti?

| AndreiTpuMolostina a răspuns (pentru ywar):

Citesc, fac kayak de performanta. Pur si simplu ma satisface cum satisface pe oricare barbat sau adolescent. Si de ce mi-asi lua-o in gura? Foarte amuzant sincer?

| IreneNemteanu a răspuns:

Ai incredere in parinti, poti vorbi orice cu ei, vor fi intotdeauna langa tine!
Am si eu un baiat, de varsta aproiata cu tine si stiu ca se juca si el cu cocoselul. Nu e ceva nou atat timp cat esti adolescent si nu esti intr-o relatie. Atunci, ar fi putin altfel, ar trebui impreuna cu partenea ta sa va "jucati" impreuna, nu de unul singur.
Acum insa, daca ai nelamuriri, vorbeste deschis cu mama ta, te va asculta si intelege. Nu esti singur!

| AndreiTpuMolostina a răspuns (pentru IreneNemteanu):

Mersii mult! Dar daca mama mea imi va zice ceva ce voi face?

| IreneNemteanu a răspuns (pentru AndreiTpuMolostina):

Nu iti va spune nimic, eventual sa ai grija sa nu exageri, dar nimic altceva rau.
Te va asculta si va indruma sa o intrebi de fiecare data cand ai o problema, indiferent de natura ei.
Faptul ca tu te masturbezi nu este ceva nou nici pentru ea si nici pentru orice alta mama de baiat.
Te stie, te cunoaste de cand erai bebelus, chiar daca acum ai crescut, ai incredere in ea si vorbeste cu dansa.

| AndreiTpuMolostina a răspuns (pentru IreneNemteanu):

Eu cred ca o sa se supere pe mine cand afla ca ma masturbez daca ii spun. Inca o chestie, cand ma uitam cu parintii mei cu filme si mai apareau scene deochiate mi se scula, dar acum nu si nu stiu de ce. Cand ma masturbez acum se scoala dar inainte se scula si singura, acum nu. Aveti un numar de telefon? Asi dori sa vorbesc cu dv. in privat daca se poate.

| ZyRRe a răspuns (pentru AndreiTpuMolostina):

Motivul e masturbarea prea desă. Ia o pauză câteva zile și va își va reveni. Ca să îți iei gândul de la asta încearcă să faci sport, să citești, să te joci sau alte activități de genul ăsta

| AndreiTpuMolostina a răspuns (pentru ZyRRe):

Pai treaba e ca in ultimul timp am fost si stresat si nu m-am mai masturbat de 4-5 zile inainte de ieri.

| IreneNemteanu a răspuns (pentru AndreiTpuMolostina):

Nu de telefonul meu ai nevoie, vorbeste cu mama ta, e cea mai buna solutie.

| AndreiTpuMolostina a răspuns:

Nu fac troll. Iti voi raporta raspunsul

| AndreiTpuMolostina a răspuns:

Omule chiar am o problema si tu faci misto.