| NiKoLeTuTzA96 a întrebat:

Stau cu un baiat de 1 luna, iar in ultimele zile, mai exact de cand a inceput scoala s-a schimbat. La scoala nu ma baga in seama, face glume proaste ca ne despartim si multe alte glume care nu isi au rostul, care sincer nu imi plac deloc, el mereu zice ca trebuie sa ma obisnuiesc cu ele ca asa e el, mai mereu cand iesim pe afara vin si prietenii lui cu el, si acum mi-a zis ca vrea sa se desparta de mine pentru ca el e genul care nu e prieten cu timpul, aici ma refer ca vroia sa facem dragoste, ca el ma iubeste dar nu mai poate astepta, iar eu pentru ca nu vreau sa il pierd ma gandesc ca i e gre si lui, la majoritatea baietilor le e greu, intr-o relatia e normal sa se intample si chestia asta, si i-am cerut sa ma lase inca 2 luni, sa fiu pregatita total, iar el mi-a zis ca asteapta 2 luni jumate. Inca ceva, cand facea glume ca ne despartim, m-a facut sa merg prin ploaie, sa inghet de frig pana la el la bloc sa-i cer socoteala, sa stiu de ce ne despartim, si mi-a zis ca sa plec acasa ca lui nu i pasa, de 2 ori mi-a facut asta, si apoi imi zice ca asa e el, si ca trebuie sa ma obisnuiesc cu glumele lui. Ce credeti sincer?

4 răspunsuri:
| Negative a răspuns:

One summer stand, sounds familiar baby?happy

| missme90 a răspuns:

Tu nu vezi ca practic iti da un ultimatum? cica te asteapta 2 luni jumate. si apoi ce? iti zice "pa"? e clar ca vrea doar sex. baietii de varsta lui asta vor, pe cand fetele viseaza iubiri ca in basme. crede-ma ca dupa ce ai face cu el sex, asta nu ar fi o garantie ca ar sta cu tine, poate chiar sa te faca de ras la scoala si sa le zica la toti sa se dea mare smecher ca el a facut-o.
nu o lua cu "vai domne lor le e greu si ca pana la urma e normal sa se intample si asta". 1. ei pot sa se masturbeze usor, oricum o fac si cu asta elibereaza tensiunea. 2. da e normal sa se intample asta intr-o relatie, dar nu dupa doar o luna, nu cand inca sunteti la scoala, nu cand el iti spune ca daca nu faci sex cu el te lasa, nu cand se poarta ca un nesimtit cu tine.
nu trebuie sa te obisnuiesti cu nicio "gluma" de a lui, pentru ca astea nu sunt glume. e clar ca e in perioada in care trebuie sa para smecher in fata baietilor cu care iese.

concluzie: nu mai iesi cu el! nu fi naiva. asta e sfatul meu. daca nu vrei sa regreti ca ti-ai pierdut virginitatea cu un dobitoc in calduri cu cosuri pe fata si aere de vedete

| Iuliana096 a răspuns:

Nu e normal ceea ce face incearca sa profite de tine si foloseste santajul emotional fiind sigur de sentimentele tale fata de el. Am vazut baieti care si-au asteptat prietenile si 2 ani si mai mult pana s-au simtit ele sigure, iar faptul ca el a zis ca te asteapta si 2 luni jumate sa nu te multumeasca e clar ca urmareste ceva iar daca faci prostia de ai implini poftele cine stie ce glume de prost gust o sa zica despre tine dupa daca situatia de acum e si asa nasoala. Te sfatuiesc sa te desparti de el pentru ca baieti pe lume sunt peste tot iar el chiar nu te merita.

| dedelicious a răspuns:

Sincer, eu cred ca nu mai are rost sa iti pierzi timpul! Din cate vad aici, este un baiat grosolan, care nu stie sa te aprecieze la adevarata ta valoare...IN NICIUN CAZ NU AI DE CE SA TE OBIJNUESTI CU UN BADARAN, cauta-ti un baiat alaturi de care sa te simti bine! Conteaza foarte mult asta.si partea cu facutul dragostei...Eu ti-as spune sa nu faci asta decat cu cine simti tu ca merita cu adevarat!