| anonim_4396 a întrebat:

Buna! Stiti de multe ori dragostea te i-a prin surprindere, te indragostesti inexplicabil de cei care ii credeai pentru un moment a fi cei mai buni prieteni ei bine si la mine s-a intamplat aproape la fel.Acum multi ani nepotii unei vecine o fata si un baiat, fata mai mica decat baiatul (frati) imi erau prieteni foarte buni, dar deodata legatura s-a rupt si nu am mai vorbit cu ei de 5-6 ani.
Acuma anul asta fata aceea s-a mutat la noi la scoala si i-am zis sa il cheme pe frasu.L-a chemat cu pretextul ca cica vreau sa fiu cu el (peoparte chiar asa era), dar a refuzat in mod indirect pentru ca ii placea de o alta fata.Au trecut cateva saptamani si m-a intrebat sorsa daca mai simt ceva pentru el si i-am zis ca il consider si pe ea si pe el prietenii foarte buni, doar prieteni.Am iesit afara cu ei intr-o seara si l-a un moment data s-a apropiat foarte tare de mine fata lui fiind l-a aproximativ 3-4 cm de fata mea si atunci din cauza rgoliului am incercat sa il intimidez ca intre prieteni, dar asta a adus la cresterea ritmului batailor inimi mele.Si acum il plac.
Cateva sfaturi va rog! Ma gandeam ca daca e sa fiu cu el trebuie sa ii spun lu sorsa si ea v-a cam rezolva totul pentru ca ea si o prietena vor sa fiu cu el.Deci ce parere aveti voi chiar nu stiu ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| Kitty3D a răspuns:

Sunt de acord cu tine dragostea chiar te ia de cele mai multe ori prin surprindere. Fiind si eu o fire orgolioasa inteleg ca iti e greu sa vorbesti tu singura cu el de teama ca tu sa nu te faci de ras.
Eu cred ca pentru inceput ar trebui sa fiti mai apropiati sa vorbiti pe mess, sa mai iesiti tu, el, sora lui si prietena ta si daca el da semne ca te place si ca ar vrea sa fie cu tine nu vad de ce sa nu vorbesti cu sora lui ca sa poata sa traga si ea niste sfori big grin.
In cazul tau ai noroc ca esti prietena cu sora lui deci in concluzie vorbeste cu el 2 zile radeti, glumiti si dupa daca apar reactii pozitive vorbeste cu sora lui.
Mult noroc! :*

3 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Nu o mai pune pe sorsa sa faca totul. Tu trebuie sa lupti pentru a castiga ceea ce vrei,nu altii. Lasa-l sa te bage el in seama, tu nu mai fa nimic, el a avut o sansa sa fie cu tine, si a pierdut-o. Daca il interesezi cu adevarat, va incerca el sa faca ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu pot sa citesc un astfel de text in care 'i-a' e scria in felul acesta in primul rand. regret.

| anageo a răspuns:

Scuze pentru greselile de ortografie!