| Daiana90 a întrebat:

stiu ca o sa incepeti sa radeti, dar imi place de un baiat de clasa a 6-a, cu un an mai mic. e frumos, inalt, il ador.problema este ca eu tot trag de el si el nimic.am auzit ca el invata bine si nu e in stare sa aiba prietena. e exact ca mine, si eu invat bine, nici eu nu am mai avut prieten dar el nu prezinta niciun interes. I-am facut rost de id, am vorbit de 2 ori cu el.Am vorbit mai inainte cu el si tot eu il intrebam, el imi raspundea dupa 2, 3 minute. l-am intrebat daca joaca conquiztador, o zis ca nu ca s-a plictisit, l-am intrebat daca are poza cu el o zis ca din pacate nu are si i-am zis ca ii dragut. el face fata astahappy si dupa aia spune mersi, eu ndc.si dupa aia dup cateva minute spune :na eu ies ca trebuie sa imi fac temele wave.atat.deci ma dau la el si el nimic.eu asa cred(deci parerea mea) ca stie ca il plac si el nimic.straight face. ce sa fac?

6 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Dacă învaţă bine nu înseamnă că nu e în stare să aibă prietenă.
Totuşi, sunteţi prea mici amândoi şi niciunul dintre voi nu poate fi conştient pe deplin de ceea ce simte.
Aşteptaţi să mai creşteţi.
Abordează-l peste vreo doi aniwinking.
Succes.
P. S.: Dragoste cu de-a sila nu se poate!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu rad, m-ai intristat!
E drept ca sunt foarte batran fata de tine, dar nu mi-am inchipuit ca asemenea probleme nu dau pace unei fetite.
Cred ca ai auzit si tu zicala "Dragoste cu sila nu se poate", asa ca ar fi bine sa nu insisti.
Numai bine!

| mosu_9772 a răspuns:

Pustiu probabil ca e timid sau pur si simplu nu vrea o prietena

| Daiana90 explică:

Eu sunt clasa a 8-a, nu a 7-a pentru cei care sunt "derutati" laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea! baietii se maturizeaza ceva mai tarziu fata de fete, deci se pare ca el inca nu reactioneaza din acest punct de vedere, si inca ceva serios:te-ai intrebat daca are prietena si nu a spus nimanui de ea? Si asa cum spunea ioandelasal, dragoste cu sila nu se poate!
Il iubesti, te credem, nu radem, caci toti am trecut prin faza asta!
Dar daca el nu vrea, lasa-l pe el sa hotarasca, poate el vrea sa aiba o prietena mai mica decat el, desi nu vad ce ar avea a face varsta, dar stiu ca sunt unii care totusi asa vor, ei sa fie mai mari!
Dar mai concret decat toate este faptul ca el trebuie sa mai creasca, tu ca fata deja ai intrat in adolescenta, dar el abia de la 14 ani asa ca... rabdare

| CIRON a răspuns:

happy Cunosc un baiat din clasa a 4-a caruia ii place de o fata. a zis ca vrea de la Mos Craciun un sarut de la ea... happy