| antoniaprr90 a întrebat:

Deci am 14 ani si in curand o sa merg la piscina (tin sa precizez ca nu pot schimba data pentru ca e deja rezervat) si nu stiu daca este in regula sa folosesc un ob (desigur, sunt virgina). Ador apa si partea mea preferata din vacanta este mersul la pisina. Am vorbit si cu doctorul de familie si mi-a spus ca nu este indicat sa folosesc un tampon intern. Intrebarile mele ar fi urmatoarele: imi afecteaza un tampon intern virginitatea? Exista si alta metoda prin care pot opri sangerarea daca vreau sa intru in apa? M-ar ajuta si sfaturi de la fete virgine care au folosit ob. Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca virgina nu ai cum sa folosesti OB, fiindca nu are unde sa intre daca himenul tau este intact.
Nu cred ca te vrei sa te dezvirgienzi singura, doar pentru ca vrei sa mergi la psicina.
Oricum accidente se intampla si celor care introduc OB, ca pot avea scurgeri mai abundente si atunci apa din piscina se murdareste si devine mov la culoare, ceea ce denota ca este contaminata.
Din pacate, nici in apa NU ai voie sa intri fiindca contine substante care fac apa mov daca ai sange sau urinezi in apa, lucru care este interzis si atunci va alerta securitatea, vei fii facuta de rusine, vei platii amenda samd.
Anuleaza rezervarea, sau anunta ca nu poti merge, ca nu au intrat zilele in sac.